anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

dobór obiektywu do Alpha 300/350

bipi-----
Początkujący

dobór obiektywu do Alpha 300/350

Witam wszystkich !!
ponieważ jestem amatoram potrzebuje porady otóż zamierzam kupic obiektyw do nowo nabytej a300 (posiadam juz 18-70) i zastanawiam sie nad 70-210 lub 70-300 i nie wiem na co głównie wzracać uwage nie chce też zeby był zbyt drogi bo budżet mam ograniczony. znalazłem pare aukcji na allegro i przeróżne firmy jaką byście mogli mi polecić bo wacham sie miedzy (sigma a tamron) lub oryginalny Sony.
Może macie inne propozycje miejsca zakupu lub obiektywu. Obiektyw nie koniecznie musi byc nowy.
zamierzam robic głownie macro i krajobrazy.

76 ODPOW. 76
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Leman napisał(a):

Ja natomiast stoję przed wyborem lustrzanki i mysle nad 350, zaproponowali mi do tego obiektyw 18-200, jako że jestem początkujący czy będzie to dobry obiektyw? i mysle tez nad dokupieniem 18-70 ale nie wiem czy warto. Ogólnie cena za lustro i 18-200 to jakies 2700zł.


Co do ceny to się nie wypowiem, ale łątwo sprawdzisz, czy jest dobra.
IMO nie warto dokupywać do tego 18-200, kita 18-70. Sądzę, że ten 18-200 sprawdzi Ci się na początek - ma duży zakres. A jak już przestaniesz być "początkujący" sam zdecydujesz, jakie obiektywy będą Ci potrzebne.
Tak ogólnie- 18-200 jest dość wolny, więc w czasie np. zawodów sportowych może nie nadążać, ale sprawdza się znakomicie jako tzw. "spacerzoom", bo to i krajobraz i szczegół sfotografujesz. Może być lekko mniej ostry na pełnym otworze przysłony i wymagać lekkiego przymknięcia, ale to cecha wszystkich tanich obiektywów.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Leman-----
Początkujący

Teraz tak myśle nad kitem, z 55-200 i 18-70 :P bo zawsze lepiej 2 niż jeden, no albo ten 18-200 ale z sigmy. Bo wiem że kupię ten aparat w fotojokerze.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

wg mnie lepiej kupić combosa i powoli przyzwyczajać się do zmieniania obiektywów ;-)

spolthorium1sggwn
Początkujący

Posiadam alfe 100 i chce zainwestować w nowe szkło, wiem ze za jakiś czas będę chciał zmienić ja na 700 jednak szkło będę chciał zostawić. Orientuje się ktoś czy system mocowania w alfach jest taki sam ??

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Wszystkie obiektywy Minolta AF /Sony pasują do puszek począwszy od A100 do A700

spolthorium1sggwn
Początkujący

A co z obiektywami innych firm np Sigma lub Carl Zeiss ?? Czy kupując obiektyw do aparatu Sony bedę mógł go użyć do aparatów innych marek np NIKON czy CANON

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

thorium napisał(a):

A co z obiektywami innych firm np Sigma lub Carl Zeiss ?? Czy kupując obiektyw do aparatu Sony bedę mógł go użyć do aparatów innych marek np NIKON czy CANON


No nie bardzo. To są już inne systemy, inne bagnety, inna elektronika :)

Wprawdzie są jakieś przejściówki/samoróbki (zmiany bagnetu) ale wtedy nie działa AF.

Kazek13
Początkujący

Jaki byście zaproponowali początkującemu amatorowi jako dodatek do kita za tych dwóch Sigma 18-200 mm DC Sony czy Sigma 70-300 APO DG MACRO Sony bede wdzieczny za pomoc w wyborze Kazek

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

skoro masz kita, prosty wybór :smileyarrow: kup sigmę 70-300

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
OsiRis-----
Początkujący

Warto zajrzeć :test sigmy

Stanowisko Sigma co do AF tutaj