anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

pytanie techniczne:)

profile.country.pl_PL.title
lukasz.w80
Początkujący

pytanie techniczne:)

witam!

jestem posiadaczem a350 od bardzo niedawna:) w zasadzie jestem z niej bardzo zadowolony (najbardziej zaskoczyla mnie bateria w tym aparacie - oczywiscie pozytywnie) ale jest eden problem z ktorym nie dae sobie rady i nie wiem czy w ogole jest to mozliwe...
otoz w poprzedniej minolcie bylo tak: af wlaczony, wciskam do polowy spust, wtedy ostrosc zostala zablokowana i gdzie bym nie ruszyl aparatem zablokowane ustawienia wciaz byly zablokowane...
w alphie niestety jest inaczej i przyznam ze nie do konca mi to odpowiada... owszem af dziala fajnie i szybko ale mnostwo fotek przez niego zepsulo sie gdy tuz przed pstryknieciem ostrosc sie zmienila...
takze pytanie moe jest takie: czy przy wlaczonym af mozna w jakis sposob ustawic ostrosc na jakims obiekcie i zablokowac te ustawienie tak by przy lekkiej korekcie kierunku ostrosc nie zmieniala sie ?
oczywiscie wiem ze zawsze mozna ustawic mf i problem z glowy niemniej jednak czasami szybki af sie przydaje:)

dodam ze instrukcje czytalem, probowalem rozne ustawienia ale nie doszedlem do rozwiazania tego problemu... :)

pzdr

3 ODPOW. 3
sidney-----
Początkujący

nawet przy ustawieniu AF-S?

oldguest
Początkujący

Wyłacz Eye AF Start z menu (czujnik oka) oraz ustawa AF na Single.

Znajomy-----
Początkujący

U mnie też w A350 i jak chcę złapać ostrość na jakimś przedmiocie, naciskam do połowy spust, aż złapie ostrość i trzymając w tym samym położeniu spust, przesuwam aparat w odpowiednie miejsce i cykam fotkę. AF zapamiętuje pierwsze ustawienie, nie szuka nowego w nowym położeniu.