anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A300 - problem ze zgrywaniem zdjęć na kompa.

jar3cki
Początkujący

A300 - problem ze zgrywaniem zdjęć na kompa.

Witam,

tak jak w temacie. Mam problem ze zgraniem zdjec na kompa (PC z Win XP SP3). Po podlaczeniu aparatu komputer wykrywa dysk wymienny a przy probie wejscia nan pyta czy formatowac. WTF? Dodam, ze karta to Pretec 16GB. Przez aplikazje od Sony takze nie da rady nic zrobic (device can not be found)

Czy to moze dlatego, ze przed uzyciem karty nie formatowalem jej?

Prosze o odp.

11 ODPOW. 11
.emes.
Poszukiwacz

zewnętrzny czytnik warto spróbować.

Znajomy-----
Początkujący

Nie wiem, czy właśnie to jest przyczyną, ale najprawdopodobniej tak. Miałem podobny problem, też nie sformatowałem karty, narobiłem zdjęć i chciałem je zgrać i nic. W żaden sposób nie mogłem. Ale po sformatowaniu było wszystko ok. Tylko szkoda zdjęć...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

jar3cki napisał(a):

Czy to moze dlatego, ze przed uzyciem karty nie formatowalem jej?


Zdecydowanie tak.

Dlatego konieczny jest zakup czytnika kart CF (choć i tak nie ma gwarancji, że się uda - karta może być uszkodzona lub wadliwa)

Naprawdę fajna jest taka niebieska Hama, kosztuje ok. 30 zł, a zapewnia dużo lepszy transfer niż podobne urządzenia w tej cenie. Poza tym czytnik eliminuje możliwość uszkodzenia gniazda USB w aparacie, a przede wszystkim nie trzeba się tak "kablować" przy zgrywaniu zdjęć. ;)

jar3cki
Początkujący

:shock:

Teraz to mnie zalamaliscie...

niebieska Hama, czyli ta?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

jar3cki napisał(a):

niebieska Hama, czyli ta?


NIE :smileyexclaim:

Te czytniki za 12 zł mają odczyt ok.2MB/s (sam się naciąłem na takie g..)
Hama ma około 18-19MB/s

Ma być napis Hama i koniec. W Media Markt kupiłem za 29.99 zł.
tu przykładowa aukcja na ALLEDROGO http://www.allegro.pl/item477213714_czy ... _w_wa.html

.emes.
Poszukiwacz

analogiczną hamę mam - tylko w obudowie, a'la new design ;-)
śmiga aż miło.

gonzo-----
Początkujący

Szczerze mówiąc miałem identyczny problem ze swoim sandiskiem, okazało się, że po prostu go nie sformatowałem :? Dobrze, że nie miałem dużo zdjęć nacykanych (a i tak głownie były to moje eksperymenty z ustawieniami) więc strata niewielka...

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Słyszałem conieco o tym problemie. A2.3x0 nie bardzo sobie radzą z takimi kartami a na nowy firmware ja bym już nie liczył. Ja kupiłem sobie kiedyś czytnik/hub USB z biedronki za 10zł (kupiłem tylko z myślą o wygodzie, bo sam mam 4G). Nie wiem jak to robi, ale z mając wpięte 2 dyski USB i kartę z aparatu ciągnie aż miło patrzeć. Może trafiłem na lepszy egzemplarz niż Lajam, nie wiem :sorry:

jar3cki
Początkujący

kupilem ta niebieska Hame i udalo sie zgrac fotki na kompa :) karta zformatowana jest juz normalnie wykrywana przez PC. dzieki za pomoc :)