anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A300 - problem ze zgrywaniem zdjęć na kompa.

jar3cki
Początkujący

A300 - problem ze zgrywaniem zdjęć na kompa.

Witam,

tak jak w temacie. Mam problem ze zgraniem zdjec na kompa (PC z Win XP SP3). Po podlaczeniu aparatu komputer wykrywa dysk wymienny a przy probie wejscia nan pyta czy formatowac. WTF? Dodam, ze karta to Pretec 16GB. Przez aplikazje od Sony takze nie da rady nic zrobic (device can not be found)

Czy to moze dlatego, ze przed uzyciem karty nie formatowalem jej?

Prosze o odp.

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Ja jeszcze w kwestii formalnej :)
Chodzi o dylemat zgrywać z aparatu, czy wyjmować kartę i zgrywać w czytniku.
Jestem zdecydowanie za tym drugim rozwiązaniem. Z wielu powodów.
Argumentu ostatecznego dostarczył kolega. Byłem świadkiem, jak zgrywał fotki ze swojego canona 20D - prosto na kompa z aparatu. Coś w kompie się stało, nie wiem co (jakieś przepięcie na porcie USB, czy co), w każdym razie aparat poszedł do remontu. Naprawa kosztowała drożej niż wartość karty i czytnika razem wziętych. Gdyby używał czytnika, może on by się uszkodził, może i karta, ale aparat byłby cały.
Więc: nie warto oszczędzać na czytniku a wyjęcie karty z aparatu nie zajmuje dużo czasu.

------------------------------
fotoamator
Ajdaho
Początkujący

jar3cki napisał(a):

Witam,

tak jak w temacie. Mam problem ze zgraniem zdjec na kompa (PC z Win XP SP3). Po podlaczeniu aparatu komputer wykrywa dysk wymienny a przy probie wejscia nan pyta czy formatowac. WTF? Dodam, ze karta to Pretec 16GB. Przez aplikazje od Sony takze nie da rady nic zrobic (device can not be found)

Czy to moze dlatego, ze przed uzyciem karty nie formatowalem jej?

Prosze o odp.


Mam pytanie: Czy próbowałeś podpiąć aparat pod inny komputer, żeby upewnić się że na 100% przyczyna tkwi w tym pierwszym? O ile dobrze pamiętam to w instrukcji aparatu było coś o kartach 8GB. Niestety instrukcja u kolegi który jest na etapie wyboru sprzętu. Z autopsji wiem, że telefony Sonyericson k750i były przewidziane na karty do 2GB. Jak załadowałem do niego 4GB też pociągnął ale zamulał i po podłączeniu do komputera karte raz widział a innym razem nie.