anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Do jakiej temperatury moża pracować z A350?

Znajomy-----
Początkujący

Do jakiej temperatury moża pracować z A350?

Jak w temacie, oczywiście praca na powietrzu. No i jak to jest jeżeli chodzi o wilgotność? Np. jak jest mocna mgła, czy zaraz po deszczu, to nic się nie stanie z aparatem, lub ze szkiełkami? Pytam się, bo wolę późnej nie cierpieć z powodu jakiś przebarwień czy jakiegoś innego uszkodzenia..

17 ODPOW. 17
oldguest
Początkujący

Z informacji jakie uzyskałem od użytkownika A700 mówi że nawet lekka mżawka nic mu nie robi. Ale A700 ma uszczelnienia. Co do A350 nie probował bym wystawiać na działanie skrajnej wilgoci. Proponuję też do pokrowca podczas dużej wilgotności wrzucić woreczki z higroskopijną zawartością (pochłaniają wilgoć).

Znajomy-----
Początkujący

Dzięki, właśnie wczoraj miałem taka sytuacje, jak wyszedłem wieczorem na spacer z pieskiem, wziąłem ze sobą aparacik, popstrykałem trochę fotek. Wróciłem do domu i calutki zaparował. A wiadomo, wilgoć nie jest dobrą sprawą.. Pogoda była raczej dobra, lekka mgła i dosyć zimno. A wiesz może jak to jest w zimie, ludzie robią zdjęcia, ale czy też trzeba mieć jakieś kondomy na aparat, czy coś takiego?

oldguest
Początkujący

Tutaj należało by zapytać kogoś kto już próbował tylko że A300/350 jest o końca zimy/wiosny więc jeszcze chyba żadna nie miała styczności z prawdziwym śniegiem ;)

Znajomy-----
Początkujący

Dzięki za odpowiedź i mam nadzieje, że nie będę tym pierwszym który spróbuje takiego testu.. A jak padnie na mnie, to zdam sprawozdanie (mam nadzieje, że nie z serwisu ;) ).
Pozdrawiam!

dynaxx7
Początkujący

:D...swego czasu, całą sobotę /a było to 8 godzin/ gdzie cały czas lało, chodziłem z 350 ,,na klacie,, pod parasolem /w okolicach Ojcowa/, z 28-135maf trochę kapało a aparat był trochę ,,przymglony,,wilgoci nalotem , nic negatywnego nie zauważyłem...aparat śmiga OK... oby tak zawsze było... 8-)

gonzo-----
Początkujący

Znajomy napisał(a):

Dzięki za odpowiedź i mam nadzieje, że nie będę tym pierwszym który spróbuje takiego testu.. A jak padnie na mnie, to zdam sprawozdanie (mam nadzieje, że nie z serwisu ;) ).
Pozdrawiam!



Nie będziesz sam :D póki co podczas robienia zdjęć przy lekkiej mgle nie miałem żadnych problemów, a co do zimy to się przetestuje w boju :)

Znajomy-----
Początkujący

Nie będziesz sam :D póki co podczas robienia zdjęć przy lekkiej mgle nie miałem żadnych problemów, a co do zimy to się przetestuje w boju :)




Cieszy mnie to, to poczekam na Twoje doświadczenia, nie będę ryzykował swojego sprzętu:) Tylko napisz co i jak po testach :D

dynaxx7
Początkujący

:D...dzisiaj spacerek dolinką około 1,5 godz. temperatura -3*C, wiatr, stan baterii przed foceniem: 50%, po zrobieniu 31 fot 45% /na korpusie 28-135maf/, w domu po ogrzaniu taki sam stan, żadnych zaobserwowanych ubocznych efektów w zachowaniu body na spacerku...tylko tak dalej, oby bezawaryjnie było... 8-)

gonzo-----
Początkujący

U mnie sprawa wyglądała troszkę gorzej, w weekend przy -5 stopniach bodajże (ale odkąd wycofali termometry rtęciowe to człowiek już nie ma pewności). Po małej wizycie w parku i zrobieniu 50 zdjęć stan baterii spadł o 17% (ale chyba normalne, że przy mrozie baterie szybciej się rozładowują?) używałem standardowego obiektywu z zestawu. No i standardowo wyświetlacz wolniej chodził :) póki co zima : a300, 0:1 i oby tak dalej trzymać