anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

firmware a700/a900

profile.country.pl_PL.title
j4r3k-----
Początkujący

firmware a700/a900

Takie pytanie do pracowników Sony:
czy jest fizycznie możliwe (pod warunkiem że Sony chciało by zrobić coś takiego) aby a700 obsłużyło poprawnie, teoretycznie dodaną opcję firmware justowania obiektywów z a900?
To samo się tyczy nowej opcji podnoszenia lustra w menu Drive.

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Na dziś nie ma żadnych informacji na ten temat. Jeżeli tylko będzie coś takiego możliwe nie omieszkamy o tym poinformować.
Funkcja jest bardzo cenna, ale jest wiele istotnych różnic między A700 i A900.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Jak się domyślam, Jarkowi nie chodziło o to, czy takie cos kiedyś będzie czy nie będzie wprowadzone, tylko o to, czy jest to technicznie możliwe. Jeżeli A900 ma silniczki tam gdzie A700 ma śrubki do ręcznego kręcenia śrubokrętem, to nie jest to technicznie możliwe. Taką informację może mieć każdy kto ma dostęp do wnętrzności obu aparatów a zakładam że wy taki macie.

profile.country.pl_PL.title
Lesiu999
Początkujący

Myślę że A900 nie ma żadnych "silniczków" a sprawa opiera się tylko i wyłącznie o soft. Może jest to kwestia wielkości takiej aplikacji do korekcji BF/FF no i też trzeba mieć miejsce na zapamiętanie tego. Swoją drogą myślę że wystarczyłoby zapamiętanie 5 szkiełek.
Myślę jednak że prędzej Sony wypuści następce A700 niż nowy soft z taką poprawką.

uzekamanzi
Początkujący

Podzielam opinię, że kalibracja szkieł jest rozwiązana na poziomie softu. Z dodatkowymi silniczkami przy układzie AF byłyby pewnie tylko problemy. IMHO Łatwiej dodać stałą wartość przesunięcia i przełożyć ją na obrót śrubokręta niż wprowadzać jakieś dodatkowe ruchome urządzenia.

Niestety też mam takie obawy, że Sony nie doda kalibracji obiektywów w A700.
Body w końcu już nie błyszczy na tle konkurencji i pewnie priorytetem będzie wydanie następcy z wyższym ISO, LV i pewnie z kilkoma MP więcej niż inwestowanie w stary produkt, bo samo dodanie jednej opcji, chociaż bardzo użytecznej raczej sprzedaży nie zwiększy.... Co najwyżej ucieszy szczęśliwych posiadaczy :D

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

uzekamanzi napisał(a):

Co najwyżej ucieszy szczęśliwych posiadaczy :D


A tych nie jest tak mało i byłoby im całkiem miło. Zapewne.
W końcu 80% tych co kupili A700 nie rzuci się zmieniać aparat jak w przyszłym roku wyjdzie następca?

------------------------------
fotoamator
uzekamanzi
Początkujący

Tadeusz napisał(a):


W końcu 80% tych co kupili A700 nie rzuci się zmieniać aparat jak w przyszłym roku wyjdzie następca?



Ja się rzucę:) Prawdę mówiąc już mnie korci żeby sprzedać, (bo możliwe, że uda mi się naprawić D7D którą bardziej lubię), ale niestety przez rok użytkowania trochę mi się aparacik wyjechał w plecaku i jego wartość wizualna spadła (migawka też już jest trochę wypstrykana a nie lubię mieć pretensji po aukcji)... Co w połączeniu z obecnie niewielką ceną tego aparatu sprawia, że pozbywać się go nie chcę, ale z chęcią bym powitał coś z wyższą i ładniejszą dla oka czułością niż w A700 :)