anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Fotografowanie ruchu i ostrość drugiego planu ... pytania.

Alf300
Początkujący

Fotografowanie ruchu i ostrość drugiego planu ... pytania.

Witam Kolegów

Nazywam się Marcin od nie dawna fotografuję Sony A300 . Mam prośbę o poradę do doświadczonych kolegów .
Chcę zrobić sobie galerie fotek w ruchu oraz dobre fotki drugiego planu , I muszę przyznać że nie radzę sobie z tym najlepiej .
Jeżeli udzieli byś cię mi kilka wskazówek jak wykonać dobre fotki w ruchu był bym wdzięczny .

Tak samo nie mogę poradzić sobie z fotografią drugiego planu tz. to co z przodu rozmyte tył ekspozycji ostry kilka zdjęć wyszło mi ale większość nie uzyskuję zadowalającego efektu próby robione również z wyłączonym AF.

Jeżeli pozwolicie jeszcze jedno pytanie o AF ... Czy nastawianie ostrości przy użyciu AF a dokładnie pola jego zasięgu oznaczony jest czerwonym punktem środkowym lub kreseczkami? w instrukcji jest coś napisane o zielonych ramkach ja takowych nie widzę w wizierze

Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny i przepraszam że dla kogoś moje pytania wydadzą się śmieszne.

Pozdrawiam Alf300

55 ODPOW. 55
profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

musstaffa napisał(a):

przesłone miales małą F4 wiec ...



Więc,
McDonnell Douglas F4 Phantom II - dwumiejscowy, naddźwiękowy samolot myśliwsko-bombowy dalekiego zasięgu zdolny do działania w każdych warunkach pogodowych itd. itd. ;)

witmann
Początkujący

Do EXIFów to ja od siebie polecam irfan view + plugin EXIF. Przeglądamy fotki w Irfanie a jak chcemy podejrzeć Exif, wciskamy klawisz E na klawiaturze i już.
Fajny jest też plugin do Firefoxa - FxIF. Po zainstalowaniu klikamy prawym klawiszem na zdjęciu w przeglądarce, wybieramy właściwości i pod standardowymi właściwościami mamy wypisany EXIF.

Znajomy-----
Początkujący

Dzięki za informacje o tych programikach. Nie pomyślałem wcześniej o tego typu pluginach itd. Faktycznie o wiele szybciej.

bipi-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

[Proponuję zakupić:
- słownik ortograficzny
- podręcznik o podstawach fotografii



Słownik nic nie pomoże.
a jaki podrecznik byś mi polecił ??

witmann
Początkujący

John Hedgecoe - "Nowy podręcznik fotografii"
"Szkoła fotografowania National Geographic"

Znajomy-----
Początkujący

Mam "Szkoła fotografowania National Geographic", fajna książka. Napisana dosyć fajnym językiem, ładnie wchodzi. Jeszcze mogę polecić www.google.pl też jest sporo ciekawych ebooków, artykułów i multimedialnych kursów. Tylko uważaj na niektóre fora, czasami można na różne głupoty można spotkać