anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaka jest różnica między A300 a A350?

m4rYjUsh3k
Początkujący

Jaka jest różnica między A300 a A350?

Witam. Moje pytanie to takie jak w temacie. Bardzo proszę o porównanie, różnicę ponieważ chcę przeznaczyć od 2500 - 3000 zł za aparat i nie wiem jaki. Wiem tyle że mpix się różnią a czym jeszcze?. Interesują mnie najmniejsze szczegóły. Proszę również waszą opinię na temat tych aparatów oraz kto jaki ma.

139 ODPOW. 139
profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Nikon D80 to już trochę wiekowa konstrukcja i obecnie wychodzi już ze sprzedaży. Ciekawostką jest że ten nikon ma Matryce Sony a dokładniej tą samą co a100 i prawdopodobnie a200 i a300 (choć z tymi modelami mogę się mylić). Co do Media z Marketami jest zawsze ten problem że możesz trafić na egzemplarz z wystawy który już macało kilkaset osób i nawet o tym nie wiedzieć.

Grip służy do tego by wygodniej fotografować w pionie i w nim można umieścić jednocześnie 2 baterie czyli wydłuża czas pracy.

m4rYjUsh3k
Początkujący

czyli lepszy jest A350 od D80 według ciebie i spełniał moje wymagania?. Jeszcze musiał bym dokupić lampę błyskową?

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Lepszy będzie ten który ci będzie lepiej leżał w dłoni. Z obydwu będziesz na pewno zadowolony. Zamiast lampy kup najpierw jasny obiektyw (czyli o niskiej wartości przysłony (f)
Np. Nowy SAL 50 f1.4 (ok 1000 zł) lub używany SAL/MAF 50 f1.4 ( za 700 już można dostać) lub MAF 50 1.7 ( ok 350 - 400 zł)

SAL - Obiektyw Sony
MAF -Minolta Auto Focus

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ja do słusznych argumentów Jasia dodam jeszcze, że d80 nie ma LV - a przydaje się czasem - zwłaszcza jak ktoś przechodzi z kompakta na lustro ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
m4rYjUsh3k
Początkujący

Co to jest LV?

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Podgląd na żywo na ekraniku LCD :) tak jak w kompakcie. Normalnie w lustrzankach kadruje się przez wizjer :)

m4rYjUsh3k
Początkujący

A duża różnica była by między A350 a A700?

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

http://optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=2&add0=625&add1=562 Tu masz porównanie obydwu modeli.
A700 jest modelem bardziej zaawansowanym do tego posiada matryce CMOS która mniej szumi na wysokim ISO. Matryca CCD z a350 oddaje trochę ładniej kolory ale ta różnica jest do skorygowania w programie graficznym łatwiej niż usunięcie szumów. A700 robi w trybie ciągłym 5 kl/s a350 2,5kl/s resztę masz w tym porównaniu :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

panie co to za nick :shock:
nawet go nie przepiszę


ale odpowiem na pytanie ciut inaczej niż Jasiu
jeśli jesteś amatorem, masz kompakta, to nie jest Ci do szczęścia potrzebne nic innego jak a300/350
masz tam pogląd na żywo znany Ci z kompaktów, w a700 tego nie ma ;)

natomiast jeśli jesteś zaawansowanym amatorem, który z lustrzanką zna się lepiej niż z kompaktem kup a700

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Kris dobrze napisałeś :)
Prawda jest taka że każda lustrzanka która jest teraz na rynku spełni twoje oczekiwania pod względem jakości zdjęć. Weź tą która leży Ci najlepiej w dłoni :)