anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektywy i lampa błyskowa Sony @300

profile.country.pl_PL.title
darecki883
Początkujący

Obiektywy i lampa błyskowa Sony @300

Witam wszystkich.Stałem się posiadaczem lustrzanki cyfrowej Sony@300.W komplecie zakupiłem też obiektywy DT 18-70 i DT 55-200.Cena była okazyjna.Mogę podać namiary na sklep z dobrymi cenami i miłą obsługą.W zestawie były 2 oryginalne akumulatory,duża torba sony i karta.W związku z zakupem mam kilka pytań ponieważ jest to moja pierwsza lustrzanka cyfrowa.Do tej pory miałem Minoltę Dynax 4.Czy obiektywy z Dynaxa mogę bez kłopotu podpiąć do Sony.Są to obiektywy Minolta 28-80(3.5-5.6)D,,i 35-80(4-5.6)II.Czy są lepsze od obiektywów Sony czy nie i lepiej je sprzedać.mam jeszcze lampę Minolty 3500xi.Czy będzie współpracować z Sony.Trochę się rozpisałem ale na razie uczę się obsługiwać cyfrówkę.Pozdrawiam wszyskich.

17 ODPOW. 17
m4rYjUsh3k
Początkujący

jak możesz to podaj link do sklepu. A czemu wybrałeś A300 a nie np. A350?(nie żebym miał coś do tego tylko ciekawi mnie to). :D

profile.country.pl_PL.title
darecki883
Początkujący

Wybrałem 300 poniewaz jest tańsza a w zasadzie różni się tylko mniejszą matrycą.Czytałem trochę na stronce optyczne pl.Są tam testy i porady i doszedłem do wniosku że 300 jest wystarczająca.Allegrowiczka kontrastos lub sklep kontrast Ciechanów na Warszawskiej.Naprawdę polecam.Za cały komplecik dałem 1960zł.Była promocja do końca pażdziernika ale jeszcze może mają dalej promocję.Trzeba sie pytać.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

darecki883 napisał(a):

Czy obiektywy z Dynaxa mogę bez kłopotu podpiąć do Sony.Są to obiektywy Minolta 28-80(3.5-5.6)D,,i 35-80(4-5.6)II.Czy są lepsze od obiektywów Sony czy nie i lepiej je sprzedać.mam jeszcze lampę Minolty 3500xi.Czy będzie współpracować z Sony.Trochę się rozpisałem ale na razie uczę się obsługiwać cyfrówkę.Pozdrawiam wszyskich.


Obiektywy podepniesz bez problemu. Czy są lepsze? Trudno powiedzieć, możesz sam ocenić podpinając je, wykonując zdjęcia przy takich samych parametrach. :)

Czy warto je sprzedać? Sam musisz podjąć decyzję. Moim zdaniem nie ma sensu dublować zakresu i wypadałoby coś sprzedać, niemniej te analogowe nie dadzą Ci we współpracy z cyfrą szerokiego kąta. Generalnie dużo na tym nie zarobisz. ;)

Lampa będzie działać, ale będzie błyskać tylko pełną mocą. Także musiałbyś cały czas w manualu pracować, żeby ją opanować. Szczerze polecam jednak zakup lampy dedykowanej dla cyfry, np. HVL-42.

profile.country.pl_PL.title
darecki883
Początkujący

Dzięki za podpowiedż.Sprawdzę jak wyjdą fotki tymi obiektywami Minolty i podejmę decyzję czy je zostawić czy sprzedac.

profile.country.pl_PL.title
darecki883
Początkujący

Witam.Jednak wyprzedaję analoga,obiektywy i lampę.Mam jeszcze pytanko do użytkowników Sony 300.Czy na przyklad wieczorem w pomieszczeniu przy świetle żarówkowym macie czysty obraz na ekraniku LCD czy nie.Brat ma Canona 40 D i u niego jest obraz tak jak naturalny.Natomiast w moim Sony taki trochę jakby zadropiony.Czy można to wyregulować czy już tak jest.Na powietrzu w świetle dziennym jest O.K.A może mam za ciemny obiektyw.Brat ma jaśniejszy.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

darecki883 napisał(a):

Czy na przyklad wieczorem w pomieszczeniu przy świetle żarówkowym macie czysty obraz na ekraniku LCD czy nie.Brat ma Canona 40 D i u niego jest obraz tak jak naturalny.Natomiast w moim Sony taki trochę jakby zadropiony.Czy można to wyregulować czy już tak jest.Na powietrzu w świetle dziennym jest O.K.A może mam za ciemny obiektyw.Brat ma jaśniejszy.


:shock: co znaczy "zadropiony" :smileyquestion:

A w kwestii jasności obiektywu to nie wpływa ona na absolutnie na jasność wyświetlanego obrazu na LCD.
Gdybym tylko wiedział co znaczy "zadropiony" :smileyrolleyes:

profile.country.pl_PL.title
darecki883
Początkujący

Nie jest czysty tak jak przez wizjer.Po zrobieniu zdjęcia fotka jest O.K.Brat podpowiedział że to jakieś szumy matrycy.

profile.country.pl_PL.title
darecki883
Początkujący

Chyba to zależy od oświetlenia,ponieważ w dobrym świetle nie ma tak jakby śnieżenia.Jestem może trochę przewrażliwiony ale jest to moja pierwsza cyfrówka i dopiero się uczę.Czy warto dokupić grip czy jest to tylko zbędny wydatek.?

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Po pierwsze - A3x0 używają innego sensora do LV (oczywiście słabszego niż podstawowa maciorka) - odciąża to główny sensor, który przez to jest mniej zadropiony gdy robi właściwe zdjęcie. Poza tym - jaśniejszy obiektyw oznacza więcej światła wpadającego zarówno do wizjera jak i na matrycę LV, jako że wszystko odbywa się przy pełnej dziurze, stąd też bardziej 'zadropiony' obraz niż u kolegi, cokolwiek to by znaczyło.