anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektywy i lampa błyskowa Sony @300

profile.country.pl_PL.title
darecki883
Początkujący

Obiektywy i lampa błyskowa Sony @300

Witam wszystkich.Stałem się posiadaczem lustrzanki cyfrowej Sony@300.W komplecie zakupiłem też obiektywy DT 18-70 i DT 55-200.Cena była okazyjna.Mogę podać namiary na sklep z dobrymi cenami i miłą obsługą.W zestawie były 2 oryginalne akumulatory,duża torba sony i karta.W związku z zakupem mam kilka pytań ponieważ jest to moja pierwsza lustrzanka cyfrowa.Do tej pory miałem Minoltę Dynax 4.Czy obiektywy z Dynaxa mogę bez kłopotu podpiąć do Sony.Są to obiektywy Minolta 28-80(3.5-5.6)D,,i 35-80(4-5.6)II.Czy są lepsze od obiektywów Sony czy nie i lepiej je sprzedać.mam jeszcze lampę Minolty 3500xi.Czy będzie współpracować z Sony.Trochę się rozpisałem ale na razie uczę się obsługiwać cyfrówkę.Pozdrawiam wszyskich.

17 ODPOW. 17
tadol-----
Początkujący

w podobnej sprawie. Ma dotychczas Dynaxa 5 i 7 oraz do nich kilka, wg mnie niezlych obiektywow, najslabszy to 75-300, lepszy 35-105 a najlepszy Vivitar_1 17-35 mm. Poza tym niezlego flesza. Calosc w nienaganym stanie. Chcialbym kupic tylko body cyfrowe (zdecydowany jestem na @300) ale ma watpliwosci czy , lub powinienem, kupic jakis dedykowany do cyfry obiektyw, a jezeli tak to jaki. Poza tym, czy moj flesz znajdzie zastosowanie (zostana wykorzystane jego wszystkie walory). Pzdr

profile.country.pl_PL.title
darecki883
Początkujący

A jaki masz flesz?

tadol-----
Początkujący

darecki883 napisał(a):

A jaki masz flesz?


to 3500i lub 3500xi (nie pamietam) zoom automatyczny, ruchoma glowica. Znakomicie wspolpracuje z analogami. Poza tym, moze bedziesz wiedzial jak taki typowo cyfrowy (dedykowany do cyfry) obiektyw bedzie wspolpracowal z analogiem. Wiem, ze nalezy przeliczac ogniskowa obj analog w cyfrze o 1,5-1,6 x. Co dzieje sie w odwrotnej sytuacji. Pzdr

profile.country.pl_PL.title
darecki883
Początkujący

Lampa ta nie będzie współpracować poprawnie z Alfa 300.Błyska tylko pełnym światłem.Miałem taką i po przetestowaniu sprzedałem na Allegro.Z tego co wiem to raczej obiektywy z przeznaczeniem do cyfrówek chyba nie współpracują z analogami.Jedak nie jestem pewien.

tadol-----
Początkujący

Dziekuje. Jak sadzisz, kto moglby udzielic takiej informacji?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

darecki883 napisał(a):

.Z tego co wiem to raczej obiektywy z przeznaczeniem do cyfrówek chyba nie współpracują z analogami.


Jak nie, jak tak? :smileytwisted:
Problematyczne będzie użyhttp://www.forum.sony.pl/posting.php?mode=quote&f=38&p=2390#wanie obiektywów dedykowanych pod matrycę APS-C (w Sony oznaczone DT) bo one nie kryją pełnej klatki. Natomiast działać będą bez problemu.

profile.country.pl_PL.title
darecki883
Początkujący

Obietyw Sony DT 18-70 i DT55-200 można używać np.z Dynaxem 4?.Czy będzie współpracował dobrze czy nie.?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

darecki883 napisał(a):

Obietyw Sony DT 18-70 i DT55-200 można używać np.z Dynaxem 4?.Czy będzie współpracował dobrze czy nie.?


Lajam odpowiedział: ...obiektywów dedykowanych pod matrycę APS-C (w Sony oznaczone DT) bo one nie kryją pełnej klatki. Natomiast działać będą bez problemu.
Czyli: działać będzie, ale będzie potężna winieta, szczególnie w poziomie. Poprawnie będzie naświetlony środek, odpowiadający formatowi APS-C.

------------------------------
fotoamator