anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 50mm f/1.4 do alpha 350

sidney-----
Początkujący

Sony 50mm f/1.4 do alpha 350

Witam.
Czy ktoś z Was ma może w posiadaniu taki zestaw lub chociaż sam obiektyw? Jeśli tak, to jak go oceniacie? Zastanawiam się nad kupnem tego szkiełka, lecz oprócz opinii z optyczne.pl chciałbym zasięgnąć rady u innych źródeł ;) Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp

21 ODPOW. 21
profile.country.pl_PL.title
Hans------
Początkujący

rich72 napisał(a):

Moja 50/1,4 łapie, tyle że rzadko tam gdzie bym chciał :lol:




właśnie mam ta samą przypadłość opisałeś to lepiej niż ja :slight_smile:

Robiłem z kolegą z Forum KKM test tzw. bateryjkowy i wyszło że coś nie tak, podobno można zrobić regulację ale to już dla mnie za skomplikowane

.emes.
Poszukiwacz

regulacja, to się już serwis zajmuje raczej.

miałem 1.4/50 jeszcze minolty w ostatniej wersji i zarówno z A100 jak i z A700 śmigała aż miło, a wcześniej jeszcze z Minoltą D7. moim zdaniem świetny obiektyw, za całkiem przyzwoite pieniądze. szybki, lekki, no i nie raz światło 1.4 ratowało siedzenie.
generalnie polecam.

profile.country.pl_PL.title
Hans------
Początkujący

Tą "50" mam już drugą ( poprzednią mi skradziono) i zrobiłęm nią najlepsze foty mojego życia, niestety duplikat który teraz mam NO nie wiem nie potrafi już tego. Nie ma pojęcia o co chodzi , posiadam jeszcze 28/f2.0 i z tego obiektywu wychodzą niezłe ostre foty.
Robię zdjęcia tylko i wyłączne na koncertach i f1.4 to podstawa.

.emes.
Poszukiwacz

Hans napisał(a):

Tą "50" mam już drugą ( poprzednią mi skradziono) i zrobiłęm nią najlepsze foty mojego życia, niestety duplikat który teraz mam NO nie wiem nie potrafi już tego. Nie ma pojęcia o co chodzi , posiadam jeszcze 28/f2.0 i z tego obiektywu wychodzą niezłe ostre foty.
Robię zdjęcia tylko i wyłączne na koncertach i f1.4 to podstawa.


hmmm, to może ta 50ka walnięta jakaś jest...
jeżeli jest na gwarancji, to bym nie czekał.

profile.country.pl_PL.title
Hans------
Początkujący

Sprawdzę jak zachowuje się na innych puszkach i wtedy pomyśle

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

sidney napisał(a):

Stan mojego portfela pozwolił mi za to na zakup obiektywu pod nazwą Helios-44M-4 wraz z adapterem. Jego parametry to 50mm f/2.0


To jakaś dziwna wersja? Typowo, ten obiektyw ma ogniskową f=58mm.

------------------------------
fotoamator
PiterSam-----
Początkujący

Podaje link do sklepu i komisu z obiektywami itd maja naprawde spory wybor szkielek z mocowaniem MAF sam skozystalem dzisiaj i naprawde sprawdzilem swoim lustrem okolo 10 szkielek bez nerwow dostalem statyw i moglem podjac decyzjie wiedzac na czym stoje :-) A o to ten link: http://www.interfoto.com.pl/#jak%20zamawiac

bikmen
Początkujący

koledzy a co myslicie o heliosie jakims z adapterem? alfe 300 mam od niecalego miesiaca z kitem 18-70 i przydalo by sie cos jasniejszego jak sie ostatnio na bilardzie z dziewczyna przekonalem w pomieszczeniu gdzie bylo molo swiatla poza bokami stolu zdjecia nie wyszly najlepsze. czytajac rozne fora wpadlo mi w oko to ze ludzie uzywaja wlasnie starych obiektywow poprzez przejsciowke. w moim budrzecie niestety nie znajde narazie juz srodkow na cos drozszego niz 150zl ja sie na tym nie znam, a co Wy drodzy koledzy myslicie?

I druga rzecz dotyczy adaptera odwrotnego mocowania jak to jest z przyslona w kicie 18-70 i z glebia ostrosci po zalozeniu na ten adapter? warto sie w to bawic? bo moj kumpel zwykl mowic ze "jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o kase" a narazie nie moge sobie pozwoli na duze wydatki bo i tak dla mnie kupienie alfy oznaczalo dosc pokazny koszt a chcial bym sie rozwijac fotograficznie w miare czasu wczesniej mialem sony h5-tke i bylem bardzo zadowolony... a moze ktos ma jakies zdjecia do pokazania na ten temat?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

bikmen napisał(a):

koledzy a co myslicie o heliosie jakims z adapterem?


Owszem rozwiązanie się sprawdza, ALE:
- do szkieł manualnych podstawa to adapter na M42, wypada też zmienić matówkę, na taką typu M, (przerabia się matówkę z Minolty D7D) matówka ta lepiej oddaje nieostrości, dzięki temu łatwiej ustawić ostrość "na oko" - wadą matówki typu M jest to, że przy ciemniejszych obiektywach mamy ciemniejszy obraz w wizjerze.

- jeśli nie chcesz ustawiać "na oko" musisz kupić adapter na M42 z potwierdzeniem ostrości kosztuje ok. 150 zł - bez niego jesteś skazany na pracę tylko w trybie M i ustawianiem ostrości "na wyczucie"


I druga rzecz dotyczy adaptera odwrotnego mocowania


Na co Ci ten adapter? Zapomnij o manualnym ustawianiu ostrości w kicie...to jest naprawdę trudne przy takiej a nie innej konstrukcji pierścienia ostrości.
Nie lepiej do makro kupić soczewkę Raynoxa DCR-250?

Na Twoim miejscu pomęczyłbym się jeszcze z kitem, dozbierał 250 zł i za ok. 400 zł zakupił jasną stałkę Minolta AF 50/1.7.

bikmen
Początkujący

dzieki wielkie za rade dała mi do myslenia, chyba naprawde lepiej oszczedzic kase i moze w niedalekiej przyszlosci kupic minolte co zaproponowales. dobrze, że jest takie forum gdzie ludzie hobbysci pasjonaci poczatkujacy amatorzy i zaawansowani amatorzy nie mowie juz o profasjonalistach dziela sie swoimi doswiadczeniami i pomagaja tym co dopiero sie ucza rzemiosla wspanialym narzedziem jakim jest aparat to naprawde zaczyna mnie rajcowac...

mam kolejne pytanie jak to jest z obiektywem o ogniskowej 50mm to jest ogolnie przyjety jako standardowy obiektyw i czytalem ze daje dobre odwzorowanie a jak to bedzie jak podepne go (minolte 50mm) do mojej alfy, stanie sie obiektywem 50x1.5=75mm (mala portretowka) czy bedzie nadal odwzorowywal tak obraz jak widzi go analog (przy 50mm) tylko ze bedzie nazwijmy to skadrowany?

wiem ze nie uzywam profesjonalnych zwrotow ale nie znajac sie w ogole na technicznych aspektach fotografii staram sie prosto po chlopsku wytlumaczyc o co mi chodzi i oczekuje prostych pomocnych odpowiedzi za ktore goraco dziekuje

moze nie jestem specjalista ale po tym jak robilem fotki h5-tka fotografia mi sie spodobala chetnych do ogladniecia moich zdjec zapraszam na: bikmen.fmix.pl tam jeszcze sa z kompaktu sony s600 ale niestety nie posegregowane wedlug modeli aparatow dopiero jak mam alfe 300 to tak podpisalem. dalem link bo ja bardzo lubie ogladac zdjecia innych ludzi wiec jak Was to interesuje to zapraszam i przepraszam ze duzo tam jest bo wrzucalem chyba zbyt pochopnie co popadnie i nudno sie przeglada ale pare mysle godnych jest chwili uwagi