anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Do jakiej temperatury moża pracować z A350?

Znajomy-----
Początkujący

Do jakiej temperatury moża pracować z A350?

Jak w temacie, oczywiście praca na powietrzu. No i jak to jest jeżeli chodzi o wilgotność? Np. jak jest mocna mgła, czy zaraz po deszczu, to nic się nie stanie z aparatem, lub ze szkiełkami? Pytam się, bo wolę późnej nie cierpieć z powodu jakiś przebarwień czy jakiegoś innego uszkodzenia..

17 ODPOW. 17
leszek_krk
Początkujący

witam:)ja mam soniaczka 300 i byłem z nim w Irlandii i łaziłem po deszczu i mgle oraz w silnym wietrze,troszkę się zmoczył ale nie zauważyłem nic niepokojącego,jedyne co to zaparowany obiektyw po wejściu do pomieszczenia:)żałuję tylko,że nie kupiłem filtra,bo jednak deszcz,snieg i wiatr uprzykrzają życie...wiec w filtr warto się zaopatrzyć

witmann
Początkujący

A niby w czym miałby pomóc filtr na deszczu? Krople i tak na nim osiadają, a obiektyw wytrzeć równie łatwo co filtr.

3022-----
Początkujący

A jak bardzo lustrzanki są wrażliwe na wodę, śnieg. Mam A700 i w takiej pogodzie obawiam się wychodzić na taką pogodę, nie myślę o zimnie, ale o śniegu, czy mżawce. Szkoda było tak szybko coś uszkodzić, a jak już ktoś wcześniej wspomniał, zdjęcia w śniegu pięknie wychodzą. Czy nic się nie stanie, jak trochę śniegu spadnie na sprzęcik?

witmann
Początkujący

Wrzucę tu swoje zdjęcie ze starych dobrych czasów z Dynaxem 7D :slight_smile:



Lało wtedy nieprzeciętnie, cały czas istniało ryzyko oberwania rozpędzonym błotem (rajd samochodów terenowych), korpus bez uszczelnień a aparat żyje do dziś ;)

RASTX już pisał, że z opowieści znajomego wynika, że A700 nie straszna nawet lekka mżawka. Śnieg to pikuś. Zawsze zdążysz go zetrzeć. Nie ma się co nim przejmować.
Osobiście nadal wolę nie ryzykować wyciągania sprzętu bez ochrony w czasie deszczu, bo w końcu 1ds mark III to to nie jest, ale też nie ma co przesadnie kolanami trząść.

3022-----
Początkujący

Troszkę mnie uspokoiłeś, dzięki. Ale widzę masz profesjonalną osłonę na aparat ;) Może jednak nie pokuszę się na robienie w takich warunkach, zresztą zobaczymy od chęci.

gonzo-----
Początkujący

Hmm może nie w deszcz, ale przy dużej mgle robiłem zdjęcia (nie pytajcie czemu, miałem wenę xD) siłą rzeczy woda się skraplała na aparacie i jedyne co musiałem robić to obiektyw przecierać co jakiś czas :) także jestem dobrej myśli, ale wiadomo główny test będzie w zimie :)

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

filtr może się przydać, bo jak przetrzesz zapiaszczoną szmatką filtr to nie to samo co przednią soczewkę superdrogiego obiektywu. Czasem filtr jednak kosztuje więcej niż obiektyw, ale to inna sprawa..

Pumba------
Początkujący

witmann fajnie na tym zdjęciu buźkę wykrzywiasz ^_^