anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

dobór obiektywu do Alpha 300/350

bipi-----
Początkujący

dobór obiektywu do Alpha 300/350

Witam wszystkich !!
ponieważ jestem amatoram potrzebuje porady otóż zamierzam kupic obiektyw do nowo nabytej a300 (posiadam juz 18-70) i zastanawiam sie nad 70-210 lub 70-300 i nie wiem na co głównie wzracać uwage nie chce też zeby był zbyt drogi bo budżet mam ograniczony. znalazłem pare aukcji na allegro i przeróżne firmy jaką byście mogli mi polecić bo wacham sie miedzy (sigma a tamron) lub oryginalny Sony.
Może macie inne propozycje miejsca zakupu lub obiektywu. Obiektyw nie koniecznie musi byc nowy.
zamierzam robic głownie macro i krajobrazy.

76 ODPOW. 76
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Sigma ta to nawet fajny amatorski obiektyw tak jak podają w testach do 200mm, ale konstrukcja obarczona jest paroma wadami. Mam w tej chwili drugi egzemplarz tego obiektywu bo pierwszy był dwukrotnie w naprawie w przeciągu roku. Pada w nich zębatka AF-u gdzie wyłamuje się ostatni ząbek przy włączaniu aparatu(brak ogranicznika). A teraz przykład funkcjonowania AF-u: sobota, piękne słoneczko, chciałem uwiecznić zeschłego brązowego liścia na tle jasnej trawy który zajmował 1/4 kadru, pomiar AF punktowy ustawiony na liść no i się zaczęło. Po piątym razie nie wytrzymałem i przełączyłem w tryb MF bo mnie szlak trafił. Zrozumiał bym gdyby to było źdźbło trawy na jasnym tle ale przy takiej różnicy w kontraście żeby się pogubić to trochę kicha. Po zamianie na "Flintę" bez problemu za pierwszym razem acz ciut wolniej. W obu przypadkach ogniskowa prawie taka sam w okolicy 150-170, nie zaglądałem do Exif-a.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Z tymi zębatkami jest coś na rzeczy. Też miałem wymianę - bez problemu, na gwarancji - poza tym działa bez zarzutu.
Pomijając to, że szlakiem to można na wycieczkę iść, a trafić może jedynie szlag, to chyba masz jakiś felerny egzemplarz, albo "dobre oświetlenie" to pełnia księżyca. Nie żebym bronił tej sigmy jak Nicei, ale IMO dobrze radzi sobie z ostrością, nawet w nie najlepszych warunkach oświetleniowych. Owszem, zdarzy mu się czasem "zgłupieć", ale czasem, a nie jak w teście u opacznych, 8-9x/10.
W każdym razie, dla mnie, za tę ceną to zupełnie przyzwoity, amatorski obiektyw.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Tadziu ale to nie jest reguła. Wczoraj latałem za psami przy paskudnym zachmurzeniu i opadach śniegu i AF sobie całkiem dobrze radził.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

No, piszę, że nei jest. A w "teście" na opacznych napisali, że trafionych jest 1 lub 2 na 10 strzałów. (Pomijając to, że im obiektyw! źle światło mierzył :shock: :slight_smile: )
Poza tym, test fajny (jak to test) i obiektyw też, jak to sigma :nauseated_face: . Zauważyłem, że najlepszą jakość na f=300 uzyskuję już od f/10. Przy f/8 jest akceptowana. Przy f/5,6 (pełna dziura) - słaba, ale do amatorskich wydruków jest OK (na wystawę przy np. 30x45 bym tego nie dał, ale do albumu 10x15...).

------------------------------
fotoamator
Kazek13
Początkujący

Witam
ma pan racje ze prędzej te foty trafią do albumu niż na wystawę.

profile.country.pl_PL.title
Leman-----
Początkujący

No i stało się, zmieniłem zdanie co do 350, i kupiłem 300, 500zł w kieszeni, a do tego kit 18-70, i dokupiłem sigme 70-300 macro dg :), narazie jest wyczes i git ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

no i dobrze, że kupiłeś a300 :D
miłego focenia

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer