anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Fotografowanie ruchu i ostrość drugiego planu ... pytania.

Alf300
Początkujący

Fotografowanie ruchu i ostrość drugiego planu ... pytania.

Witam Kolegów

Nazywam się Marcin od nie dawna fotografuję Sony A300 . Mam prośbę o poradę do doświadczonych kolegów .
Chcę zrobić sobie galerie fotek w ruchu oraz dobre fotki drugiego planu , I muszę przyznać że nie radzę sobie z tym najlepiej .
Jeżeli udzieli byś cię mi kilka wskazówek jak wykonać dobre fotki w ruchu był bym wdzięczny .

Tak samo nie mogę poradzić sobie z fotografią drugiego planu tz. to co z przodu rozmyte tył ekspozycji ostry kilka zdjęć wyszło mi ale większość nie uzyskuję zadowalającego efektu próby robione również z wyłączonym AF.

Jeżeli pozwolicie jeszcze jedno pytanie o AF ... Czy nastawianie ostrości przy użyciu AF a dokładnie pola jego zasięgu oznaczony jest czerwonym punktem środkowym lub kreseczkami? w instrukcji jest coś napisane o zielonych ramkach ja takowych nie widzę w wizierze

Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny i przepraszam że dla kogoś moje pytania wydadzą się śmieszne.

Pozdrawiam Alf300

55 ODPOW. 55
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

musstaffa napisał(a):

do lajam!
pokaz mi choc jeden obiektyw kitowy w jakimkolwiek modelu dowolnej marki ze stalym swiatłem np 2,8


Np. Leica M8, ale tam jest światło 2.0 nie wiem czy Ciebie to zadowoli :smileyhappy:
A w ogóle czemu to ma służyć?


nie wszystko zalezy od szkiełek ale sporo. głownie jesli idzie o ostrosc i jakosc obrazu.


Przy takich zdjęciach jak pokazał Alf, uważam, iż największe znaczenie ma kompozycja.
O ile pierwszy kwiatek to moim zdaniem zupełnie chaotyczne zdjęcie z pompatycznym tytułem (który nie ratuje go niestety), to dwójka już mi się bardziej podoba. Ciekawie wpleciono te liście na pierwszy plan, nie zasłoniły one głównego motywu..ale sam kadr jest zbyt centralny, za dużo przestrzeni nad głową i jednak ten wózek rozprasza :)

Do do jasnych szkieł - oczywiście pozwalają na więcej, zazwyczaj dają lepszy "plastycznie" obraz, ale nie warunkują wykonania dobrego zdjęcia. ;)

Lajam jesli twierdzisz ze nie ma to wpływu za jakosc zdjec tzn ze tylko nasze umiejetnosci sie licza to nawet nie zamierzam z Toba dyskutowac. rob sobie zdjecia telefonem komorkowym przeciez jak sie umie to sie da rade napewno.


Zanim zabierzesz swoje wiaderko i łopatkę i wygłosisz kolejne sarkastyczne mądrości, weź wypij sobie szklankę zimnej wody i przemyśl czy warto się tak "napinać". ;)

BTW w tym całym pośpiechu robisz błędy ortograficzne. Po prostu piszemy rozdzielnie. :)
Pozdrawiam :)
------------------

Alfie, jeśli uważasz, że obraz jaki daje obiektyw kitowy Ci nie starcza, kup sobie skałkę Minolty 50/1.7 - fajne szkiełko do nauki i zabawy z GO. Powinno pomóc Ci osiągnąć zamierzony efekt. Koszt tego obiektywu to ok 400-500 złotych.

musstaffa
Początkujący

ALF300 ja naprawde nie neguje tego sposobu. cieszy fakt ze kombinujesz i fotka z konwaliami jest calkiem dobra. pisalem to juz wczesniej. zauwaz ze zdjecie zalaczone chyba przez lajame jest w zupelnie innych warunkach oswietleniowych a swiatlo ma ogromne znaczenie. obiekywy kitowe sa ciemnymi obiektywami i niestety maja klopoty w kipeskim swietle. tylko tyle chcialem powiedziec.
fakt ze szukaniem szczegolow masz racje. zatrzymanie widza choc przez chwile przy zdjeciu to juz sukces.
kazdy niech robi zdjecia takie jak mu odpowiadaja. W Młynarski spiewal "róbmy swoje" :)

pozdrawiam

musstaffa
Początkujący

sam przeczytaj swoje nieomylne komentarze. i zastanow sie kto sie mądrzy. powiedz mi jeszcze omnibusie do jakiego aparatu zalaczano owy obiektyw o ktorym piszesz jako kitowy

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Alf300 napisał(a):

Jeżeli mógł byś wykonać fotkę np stojąc przed wejściem i złapać ostrość np . krzesła (stojącego za wejściem) a futrynę z drzwiami rozmyć ... i podać po prostu parametry wykonanego zdjęcia i technikę to postaram się poruszać tym tropem

Dziękuję jeszcze raz za dyskusję


Tu masz np. takie coś dwa z kita i kwiatka z Sigmy 70-300/4-5.6 APO

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

musstaffa napisał(a):

powiedz mi jeszcze omnibusie


:smileyhappy:
Pogrążasz się w swej złości :smileytwisted:

czorny-----
Początkujący

musstaffa napisał(a):

do czorny! (wyroczni) :)

otoz tak sie składa ze wiem co to GO i od czego zalezy, nie ucz ojca dzieci robic. pewnie. robcie sobie tymi kitami i czym tam chcecie. i dawajcie na forum w rozdzielczosci 100px na 100px zeby nikt nie zauwazyl kiepskiej jakosci tych zdjec. oczywiscie z braku laku dobry kit. a co do umiejetnosci i wyciagania ze sprzetu max mozliwosci z patentami wlasnej roboty to moze pokaze cos.
zdjecie zrobilem fujis5600 plus soczewki wyciagniete z lornetki plus wlasnej roboty dyfuzor.czyli patenty. do takich fot jak pokazujecie nie trzeba lustrzanek tylko zwykly kompakt za 500zl i troche inwencji tworczej
daje w podobnej rozdzielczosci jak i Wy choc w pelnej tez wyglada dobrze
wiem wiem ze to nie o takie chodzi ALF300. zrobcie takie cos swoim kitem i zalaczcie tutaj



O Boże....

1. całość tematu dotyczy jak rozumiem uzyskania takiej GO by jedynie 2-gi z trzech planów był ostry i "łapania" ostrości na ten właśnie drugi plan - a z tymi problemami fakt, czy jest to kit czy też nie, nie ma nic wspólnego !!!
2. Nie da się zaprzeczyć, że kit to nie wysokiej klasy sprzęt który "narysuje" nam super ostry obraz i że lepiej będzie łapał ostrość niż inne obiektywy - ale to nie jest problem w rozważanym przez nas wszystkich łącznie z Tobą temacie a jeśli już, to Cię informuję, że kitem idzie sobie z takimi problemami poradzić.
3. raz piszesz, że z kita (w tym kontekście kiepskiego sprzętu) niewiele się wyciągnie a drugi raz udowadniasz, że za pomocą swojej roboty patentów można osiągnąć niezłe wyniki - więc o co chodzi?
4. Chłopie... ja nigdzie nie napisałem, że Ty nie wiesz co to GO a teksty typu "nie ucz ojca dzieci robić" to w moim towarzystwie padały jak miałem 10 lat.

czorny-----
Początkujący

EEEEEEEEEEEEeeeee no Lajam ta druga fotka (pierwsza karty) jakaś taka nawet ostra jest :? i to na drugim planie :o

Z kita :question:

Alf300
Początkujący

Dzięki Lajam za zdjęcia z tych trzech dwójka dla mnie rewelacja zapewne przypadkowo znalazła się tam okładka od płyty co daje temu zdjęciu fajny wyraz,może tylko fragment tego chyba telewizora na ścianie nie jest potrzebny ale fotki zapewne były robione aby pokazać technikę . Fakt że ważna jest ekspozycja ale aby coś ciekawego osiągnąć trzeba fotografować ....

Chyba czas kończyć ten temat bo widzę ze wszyscy się trochę po napinali ... Ja tylko zadałem pytanie amatora który zaczyna zabawę w trochę trudniejszą zabawę niż tryb AUTO .

Widzisz każdy z nas odbiera obraz inaczej tobie konwalie się nie podobają a mi wręcz przeciwnie inni zachwycają się zdjęciami samolotów łapanych teleobiektywem a mnie to nie kręci

Dziękuję za dyskusję zapewne sam do wszystkiego dojdę w końcu mam przynajmniej 50 tysiecy klapnięć migawką :slight_smile:

musstaffa
Początkujący

powodzenia ALF 300:)

podzrawiam

Alf300
Początkujący

dzięki musstaffa

Na pewno mi się przyda abym dorósł do takich fotek

http://img.chip.pl/img.php?f=7&i=LTYlJjwAHQRCCh8aCAADFk0OHxQcQFwaHgYUCkxcWF8GAAIBWEEdCQQ=

Naprawdę jak się widzi kolejna wiewiórkę czy kwiatek wyostrzony na pierwszym planie to myślisz sobie to już było ....
Wszystkim życzę wykonania fotki takiej że oglądający poświeci jej więcej niż 10 sekund