anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

dobór obiektywu do Alpha 300/350

bipi-----
Początkujący

dobór obiektywu do Alpha 300/350

Witam wszystkich !!
ponieważ jestem amatoram potrzebuje porady otóż zamierzam kupic obiektyw do nowo nabytej a300 (posiadam juz 18-70) i zastanawiam sie nad 70-210 lub 70-300 i nie wiem na co głównie wzracać uwage nie chce też zeby był zbyt drogi bo budżet mam ograniczony. znalazłem pare aukcji na allegro i przeróżne firmy jaką byście mogli mi polecić bo wacham sie miedzy (sigma a tamron) lub oryginalny Sony.
Może macie inne propozycje miejsca zakupu lub obiektywu. Obiektyw nie koniecznie musi byc nowy.
zamierzam robic głownie macro i krajobrazy.

76 ODPOW. 76
andi4444
Początkujący

Witam wszystkich, czytając Wasze wypowiedzi skóra mi cierpnie zdając sobie sprawę jaki ze mnie amator :slight_smile: życząc Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witam w gronie cyfrowych "lusterkowców" i życzę wielu udanych fotek :D
Pochwal się

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Filipski-----
Początkujący

andi4444 napisał(a):

Witam wszystkich, czytając Wasze wypowiedzi skóra mi cierpnie zdając sobie sprawę jaki ze mnie amator :slight_smile: postanowiłem dokupić obiektyw z zoomem, z racji ograniczeń budżetowych chyba zdecyduję się na Sonego 75-300.

Wyciąłem z postu kolegi ten fragment, który dotyczy mojej osoby.Podobnie myślę o tym obiektywie, chociaż miejscami można spotkać porady, że cena sklepowa jest zbyt wysoka i żeby szukać po allegro.Tymczasem patrząc na allegro widzę, że cena niewiele się będzie różnić (495 zł na ten moment w kończącej się licytacji, przesyłki nie wspomnę), a kupując w sklepie będzie gwrancja.Coś mi się zdaje, że sprzedaż alf jest tak duża, że obiektywy z drugiej ręki zdrożeją na dobre.

profile.country.pl_PL.title
aixen-----
Początkujący

Zanim nabędziesz 75-300 dobrze rozważ do czego będziesz go używał. to spory obiektyw, zajme sporo miejsca w torbie, a i aparat robi się nieco nieporęczny. Wiem co piszę, bo sam mam MAF 75-300 v.1. Prawdziwa armata..., może coś bardziej uniwersalnego. np. 28-200... lub gorszy (w mojej ocenie) wybór 55-200. Kit'a wykorzystasz jako "szerokokatny", w sumie w jego najlepszy zakresie a dokupisz niezaduży,przyjemny 'spacerzoom" o rozsądnym przedziale ogniskowych i akceptowalnym rozmiarze... A i ceny za 28-200 nie są powalające...

profile.country.pl_PL.title
Filipski-----
Początkujący

A dlaczego Sigma 28-200 jest wg. Ciebie lepszym wyborem, niż 55-200?
Ten drugi znalazłem w sklepie Sigmy, a pierwszy to tylko na allegro, a tam można trochę zaoszczędzić, ale i wtopić...

profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

karolca napisał(a):

Podepnę się pod temat :)
Znalazłam (za chyba niedużą kasę - ok. 250 zł) TAMRON AF 80-210 mm F/4.5 - 5.6
Warto?
Czy lepiej trochę dołożyć do czegoś lepszego?


ponawiam ww.

Alf300
Początkujący

Hej karolca

Postaram ci się odpowiedzieć nie jako specjalista a raczej teoretyk :nauseated_face:

Też jestem w fazie zgłębiania jaki tele wybrać i co do tego tamrona to jest to obiektyw porostu obiektyw ;) :D i za pewne na początek wystarczy lecz suma 250 zł to raczej jego górny pułap i warto się nie spieszyć bo akurat te obiektywy są dosyć popularne a rozsądna cena to taka raczej po niżej 200 zł .

jak masz 250 zł to nie wiem czy nie warto upolować Maf 75-300 nie koniecznie z literką D Ja osobiście myślę że dla takich świerzaków jak my by wystarczyło a i z ewentualnym odsprzedaniem nie powinno być problemu pod warunkiem że nie zapłacimy za niego pół królestwa

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

karolca napisał(a):

karolca napisał(a):

Podepnę się pod temat :)
Znalazłam (za chyba niedużą kasę - ok. 250 zł) TAMRON AF 80-210 mm F/4.5 - 5.6
Warto?
Czy lepiej trochę dołożyć do czegoś lepszego?


ponawiam ww.


Poczekaj i kup sobie lepsze szkło. Ten Tamron to stara konstrukcja - lepiej się w to nie pakować. Ja bym sobie odpuścił. ;)

profile.country.pl_PL.title
aixen-----
Początkujący

28-200 ma w mojej ocenie dużo większy użytkowy zakres ogniskowych niż 55-200.
Od "małego" szerokiego kąta po tele.. Przy odrobinie szczęścia raz przypięty do aparatu może być tam na stałe... 18-30 "kita" użyjesz przy panoramach i innych widoczkach.
Ja osobiście wybrałbym 28-300. 75-300 ma jeszcze lepszy zakres użytkowych ogniskowych, ale raczej "na co dzień" nie da się go używać. :slight_smile: Z czasem, jeżeli uznasz że jest Ci potrzebny... dokupisz.

Osobiście praktycznie 90% czasu używam 35-105 3.5/4.5, pozostałe 10% czasu dzielą między siebie "kit" i 75-300. Takie sa moje przemyślenia, poparte codziennym użytkowaniem (o ile można tak powiedzieć) aparatu... ;)

Alf300
Początkujący

aixen

Nie wiem czy zakres 28-200 to oprócz tego że jest uniwersalny to do końca jest fajny . Miałem okazje popstrykać sigmą 28-135 i fotki były bo były i możliwe że gdyby coś dłużej po majstrował było by coś z tego .... Ale tak jak ty piszesz ja też mam cały czas podpięty Maf 35-105 i jakoś mi się tak fajnie nim robi fotki i na razie go nie zdejmuję .
Telele chcę sobie przyszykować na wypady na działkę a Kita 18-35 hihihih :slight_smile: jako imprezowo -krajobrazowy obiektyw