anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Fotografowanie ruchu i ostrość drugiego planu ... pytania.

Alf300
Początkujący

Fotografowanie ruchu i ostrość drugiego planu ... pytania.

Witam Kolegów

Nazywam się Marcin od nie dawna fotografuję Sony A300 . Mam prośbę o poradę do doświadczonych kolegów .
Chcę zrobić sobie galerie fotek w ruchu oraz dobre fotki drugiego planu , I muszę przyznać że nie radzę sobie z tym najlepiej .
Jeżeli udzieli byś cię mi kilka wskazówek jak wykonać dobre fotki w ruchu był bym wdzięczny .

Tak samo nie mogę poradzić sobie z fotografią drugiego planu tz. to co z przodu rozmyte tył ekspozycji ostry kilka zdjęć wyszło mi ale większość nie uzyskuję zadowalającego efektu próby robione również z wyłączonym AF.

Jeżeli pozwolicie jeszcze jedno pytanie o AF ... Czy nastawianie ostrości przy użyciu AF a dokładnie pola jego zasięgu oznaczony jest czerwonym punktem środkowym lub kreseczkami? w instrukcji jest coś napisane o zielonych ramkach ja takowych nie widzę w wizierze

Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny i przepraszam że dla kogoś moje pytania wydadzą się śmieszne.

Pozdrawiam Alf300

55 ODPOW. 55
profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

musstaffa napisał(a):


Lajam jesli twierdzisz ze nie ma to wpływu za jakosc zdjec tzn ze tylko nasze umiejetnosci sie licza to nawet nie zamierzam z Toba dyskutowac. rob sobie zdjecia telefonem komorkowym przeciez jak sie umie to sie da rade napewno. powodzenia



W pogoni za hiper ostrością - pewnie nie, równie tragicznie może się skończyć szukanie komurką wiernych kolorów, ale jestem pewien, że z fotograficznego punktu widzenia, jest nie mała garstka ludzi, która przy pomocy komórki "rozłoży" każde Twoje zdjęcie bez względu na to jakiego użyjesz sprzętu.

Twój styl wypowiedzi, dobitnie świadczy, że daleko Ci jeszcze do świata fotografii, jak na razie jesteś w krainie pstrykactwa sprzętowego, nie wykluczone, że sobie kiedyś uświadomisz, że się znajdujesz w ślepej uliczce ale niestety prawdopodobieństwo jest dość nikłe :(

Alf300
Początkujący

W sumie nie powinienem się odzywać bo ja jestem pstrykaczem temat zszedł już całkowicie od zmierzonego.
Nie wiem czemu przyczepiliście się musstaffy? napisał że może być problem z obiektywem kitowym i faktycznie może być problem .

laijem przedstawił nam cztery zdjęcia pierwszy obraz kwiotek nie przedstawił w sumie nic oprócz tego że rozmyty jest pierwszy plan a ostry kawałek drugiego . Takie fotki wyszły i mi zwykłemu pstrykaczowi.

Dopiero zdjęcie 2 kart(to 7088) zaprezentowało nam tą głębie ostrości o której tu wszyscy pisali ... W sumie można też było by się doczepić że pierwsza karta jest za bardzo rozmyta i w totalnym cieniu że tak naprawdę można się domyślać co to jest . Ale nie mi to krytykować bo i tak jestem wdzięczny za pomoc i zrozumieniu tematu .

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Alf300 napisał(a):

Dopiero zdjęcie 2 kart(to 7088) zaprezentowało nam tą głębie ostrości o której tu wszyscy pisali ... W sumie można też było by się doczepić że pierwsza karta jest za bardzo rozmyta i w totalnym cieniu że tak naprawdę można się domyślać co to jest . Ale nie mi to krytykować bo i tak jestem wdzięczny za pomoc i zrozumieniu tematu .


Znalazłem jeszcze takie coś tyle, że z dużo jaśniejszego szkła ;)

musstaffa
Początkujący

Dzieki ALF300 za wsparcie. :)
tompac, Twoj styl wypowiedzi tez pozostawia wiele do zyczenia. oceniasz moj profesjonalizm nie widzac zdjec jakie wykonałem i jeszcze smiesz twierdzic dokad zmierzam ze swoim pstrykactwem. nie posiadam profesjonalnego sprzetu. mam totalnie amatorski aparat i to nawet nie lustrzanke i zapewniam CIe ze robie nim calkiem przyzwoite zdjecia. Miałem okazje robic zdjęcia półprofesjoanymi aparatami z naprawde przyzwoitym szkłem i tak sie składa ze potrafie dostrzec róznice w jakosci zdjęcia. a porównywanie jakości zdjęcia z komórki (gdzie obiektyw jest jak maly paznokiec a matryca jak głowka szpilki) ze zdjeciem lustrzanki jest pozbawione sensu. nie twierdze ze jestem wielkim fotografem i ze ktos nie zrobi lepszego artystycznie zdjecia komórka bo tak nie jest. mówie o czyms innym. ale widać nie chcecie tego nawet zauwazyc. a to juz nie moj problem.
koncze pisanie na tym forum bo proba doradzenia komus kto potrzebowal pomocy konczy sie tutaj jedynie zbiorowym atakiem wszechwiedzących "niepstrykaczy" którzy neguja wszelkie wypowiedzi innych (nie tylko pod tym tematem z tego co zauwazylem)
pozdrawiam wszystkich bez wzgledu czy maja tylko aparat w komorce czy tez maja sprzet z wyzszej polki.
i zycze jak najlepszych zdjec

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

musstaffa napisał(a):

Dzieki ALF300 za wsparcie. :)
tompac, Twoj styl wypowiedzi tez pozostawia wiele do zyczenia. oceniasz moj profesjonalizm nie widzac zdjec jakie wykonałem i jeszcze smiesz twierdzic dokad zmierzam ze swoim pstrykactwem. nie posiadam profesjonalnego sprzetu. mam totalnie amatorski aparat i to nawet nie lustrzanke i zapewniam CIe ze robie nim calkiem przyzwoite zdjecia. Miałem okazje robic zdjęcia półprofesjoanymi aparatami z naprawde przyzwoitym szkłem i tak sie składa ze potrafie dostrzec róznice w jakosci zdjęcia. a porównywanie jakości zdjęcia z komórki (gdzie obiektyw jest jak maly paznokiec a matryca jak głowka szpilki) ze zdjeciem lustrzanki jest pozbawione sensu. nie twierdze ze jestem wielkim fotografem i ze ktos nie zrobi lepszego artystycznie zdjecia komórka bo tak nie jest. mówie o czyms innym. ale widać nie chcecie tego nawet zauwazyc. a to juz nie moj problem.
koncze pisanie na tym forum bo proba doradzenia komus kto potrzebowal pomocy konczy sie tutaj jedynie zbiorowym atakiem wszechwiedzących "niepstrykaczy" którzy neguja wszelkie wypowiedzi innych (nie tylko pod tym tematem z tego co zauwazylem)
pozdrawiam wszystkich bez wzgledu czy maja tylko aparat w komorce czy tez maja sprzet z wyzszej polki.
i zycze jak najlepszych zdjec




Zanim po raz kolejny wystąpisz tu jako ofiara a ja i Lajam jako oprawcy przeczytaj to jeszcze raz:

musstaffa napisał(a):


Lajam jesli twierdzisz ze nie ma to wpływu za jakosc zdjec tzn ze tylko nasze umiejetnosci sie licza to nawet nie zamierzam z Toba dyskutowac. rob sobie zdjecia telefonem komorkowym przeciez jak sie umie to sie da rade napewno. powodzenia



Co do stylu, no podejrzewam, że życzyłbyś sobie innych uwag a może nawet pochwał, ale napisałem Ci prosto i dosadnie, bez epitetów i owijania w bawełnę - opinię ta nadal podtrzymuję, bez względu na sprzęt jaki używasz.
A dlaczego czynię to bez oglądani Twoich zdjęć? Nie nie problem w świetle Twojej wypowiedzi, domyśleć się na co kładziesz w swoich zdjęciach główne akcenty.

Zamiast sie obrażać, może wystarczy przeanalizować tą krytyczna uwagę?

musstaffa
Początkujący

tompac kto tu kogo obraza??

od samego poczatku zamiast pisac o problemie i pomoc alf300 to rozpisujecie jakim to jestem pstrykaczem i nie majacym pojecia o niczym amatorem.

pisałem tutaj wylacznie w dobrej wierze. chcialem pomoc na tyle na ile znam sie. ale widac sie wogole nie znam bo przeciez juz przeswietliles moje wypowiedzi i wszystko wiadomo. jakie zdjecia robie na co klade nacisk i dokad zmierzam ze swoja amatorszczyzna.

wiec nic tu po mnie

pozdrawiam tym razem ekspertow (tutaj piszących) w dziedzinie fotografii artystycznej i sprzetu fot bo widze ze poczułes sie ostatnio nie pozdrowiony :D

czorny-----
Początkujący

Zazwyczaj staram się tego nie robić jednak sam się prosisz o złośliwość

musstaffa napisał(a):

od samego poczatku zamiast pisac o problemie i pomoc alf300 to rozpisujecie jakim to jestem pstrykaczem....


to Ty kolego zacząłeś pisać o czyś innym co nie dotyczyło problemu Alfa

musstaffa napisał(a):

...pisałem tutaj wylacznie w dobrej wierze...


bo widzisz - życie to taka zła bajka, w której dobra wiara nie wystarcza

musstaffa napisał(a):

...bo przeciez juz przeswietliles moje wypowiedzi...


nikt cię tu nie prześwietlał -to nie gabinet RTG - Ty się sam kolego "naświetliłeś"

musstaffa napisał(a):

...pozdrawiam tym razem ekspertow (tutaj piszących) w dziedzinie fotografii artystycznej i sprzetu fot bo widze ze poczułes sie ostatnio nie pozdrowiony


istnieje coś takiego jak poczucie / uczucie "nie pozdrowienia" :smileyquestion:

musstaffa napisał(a):

...wiec nic tu po mnie...


cześć, powodzenia i pozdrawiam, na koniec proponuję małą dawkę humoru, tak dla lepszego poniedziałku:
http://www.youtube.com/watch?v=2z4bBWRny8A

Alf300
Początkujący

Panowie na miłość boską przestańcie się przepychać ... Zachęcam raczej do umieszczania zdjęć chodź by z kilkoma parametrami wykonania fotki .

Na razie Lajam stanął na wysokości zadania z lepszym lub gorszym efektem ... W taki sposób na pewno mi pomożecie, a zapewne sami się czegoś ciekawego nauczycie a jak nie nauczycie to dla samej frajdy :)

Lajam

Fotka Guma spycha Dwie karty na druga pozycję Tu fotka po mimo że na trawniku jest jasna od pierwszego planu.

Ktoś pisał tu o umiejętnościach na pewno jest to potrzebne ale odpowiedni sprzęt do wykonania pewnego rodzaju zdjęć aby były dobre . Temat się rozwinął i spowodował że zrozumiałem że aby osiągnąć efekt nie wystarczy rozmyć pierwszego planu a wyostrzyć drugi.
To trochę jak by się chwalić zdjęciami makro na forum makrofotografii że wystarczy tylko taki a taki obiektyw aby był super ostry pająk albo mucha . Już widzę tych wszystkich maniaków ze swoimi obiektywami jak pożerają mnie razem z tymi fotkami muchy,aparatem,i obiektywem a jak bym jeszcze napisał że umiejętności to nastawić na tulipanka to by dostali zawału.

Zachęcam jeszce raz do zamieszania fotek nawet dla zwykłej frajdy i nie ma się co bać że będziemy się śmiali ;) :D bo i tak moje są najgorsze :smileyredface: :nerd:

musstaffa
Początkujący

Alf300 napisał(a):

Już widzę tych wszystkich maniaków ze swoimi obiektywami jak pożerają mnie razem z tymi fotkami muchy,aparatem,i obiektywem a jak bym jeszcze napisał że umiejętności to nastawić na tulipanka to by dostali zawału.




a tu trafiles z tymi muchami. dla mnie to satysfakcja gdy uda sie zrobic jej zdjecie zblizajac jej obiektyw na kilka cm od niej i nie ucieknie. to uczy cierpliwosci i pokory która jest tak potrzebna w fotografii.

zaraz cos dla zabawy jak to nazwales cos zapodam tylko poszukam cos pod temat dyskusji.

wiem ze mialem nie pisac ale chyba zmienilem zdanie. moje foty sa robione z soczewkami wiec raczej nie bedzie to jakies pouczajace i nie bedzie mialo odniesienia do wartosci ustawien aparatu

musstaffa
Początkujący

niestety ciezko mi bylo znalezc o jakie chodzi alf300. zawsze jakos chcialem miec rozmyty powielajacy obiekt w tle jako nieostry a nie na 1 planie. ale odwrotnie myślę nie bylo by wiekszego problemu. choc rozmycie bylo by zapewne wieksze bo blizej obiektywu.
wiem ze GO mogla by być wieksza. no ale coz.. zadne zdjecie nie jest na tyle dobre zeby nie moglo byc lepsze :)
ale wykonam w najblizszym czasie cos pod temat z rozmytym 1 planem

exif'a nie posiadam juz. zresztą to zdjęcie makro z soczewkami