anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaka karta do A350?

Crash-----
Początkujący

Jaka karta do A350?

Witam!

Chciałbym zakupić szybką kartę pamięci o pojemności ok 4-8Gb i ta się zastanawiam, ktorą wybrać.
W instrukcji jest napisane że aparat obsługuję Compact Flash I i II ale czy poradzi sobie z III i IV ?
Np z taką : http://allegro.pl/item476598717_extreme ... 5_5zl.html

Nie chciał bym kupować w ciemno.

Pozdrawiam!

16 ODPOW. 16
profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Link który podałeś jest mocno podejrzany. To jest zwykła Compact Flash sprzedawca próbuje się podszywać ( bardzo nieudolnie ) pod SanDisc Extreme III lub IV które też są Compact flash (sandisc po prostu ma takie oznaczenie). I na pewno będą działać :)
Polecił bym Ci właśnie karty CF sandisca, sony, laxar, protect czy PQI.

PS. 40 MB/s tych kart z tej aukcji włożył bym między bajki

Crash-----
Początkujący

Ok. wielkie dzięki.

Ale mam rozumieć że karty nawet tych znanych firm ale typ III i IV też będą działać?
Czy spokojnie wystarczy typ I lub II?

Pozdrawiam!

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Sandiscy III lub IV będą działać spokojnie to są Compac flash typu II po prostu producent je tak oznaczył bo są odpowiednio szybsze ;) I będą działaś. Z tego co wiem niema jeszcze Compact flasha typu III :)

gonzo-----
Początkujący

Od siebie gorąco polecam Sandisc'a extreme III, tylko nie zapomnij sformatować najpierw bo popełniłem tą gafę i niestety część zdjęć straciłem 😕

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Crash napisał(a):

Witam!

Chciałbym zakupić szybką kartę pamięci o pojemności ok 4-8Gb i ta się zastanawiam, ktorą wybrać.
W instrukcji jest napisane że aparat obsługuję Compact Flash I i II ale czy poradzi sobie z III i IV ?
Np z taką : http://allegro.pl/item476598717_extreme ... 5_5zl.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank

Nie chciał bym kupować w ciemno.

Pozdrawiam!


Kategorycznie odradzam zakup karty podanej w linku :smileyexclaim:

Co do kart compact flash to mamy 2 typy kart
- CF I
- CF II
I nie jest to absolutnie żadna różnica w szybkości, ale w grubości karty i napięciu zasilającym kartę. Typ I ma 3.3mm grubości, a typ II ma 5mm.

Firma SanDisk oznacza swoje karty cyframi rzymskimi i może to wprowadzić w błąd. Natomiast numerek rzymski na SanDisku oznacza "klasę szybkości". Najlepsze są karty Extreme z serii Ducati, ale Tobie spokojnie wystarczy do A350, karta Extreme III ;)

Pamiętaj, nie kupuj podejrzanych kart!
Chcesz mieć pewność, że nie utracisz swoich cennych zdjęć kupuj tylko porządne karty. Nie bój się wydać więcej pieniędzy. To i tak nic w porównaniu z utratą zdjęć na kiepskiej karcie.

JasioS napisał(a):

Sandiscy III lub IV będą działać spokojnie to są Compac flash typu II


Jasio, proszę Cię, weź najpierw sprawdź zanim coś napiszesz....większość dostępnych kart (wszystkie Extreme III) to karty CF typ I dopiero te wypaśne, najszybsze to typ II np. seria Sandisk Extreme IV SDCFX4.

Crash-----
Początkujący

Lajam napisał(a):


Pamiętaj, nie kupuj podejrzanych kart!
Chcesz mieć pewność, że nie utracisz swoich cennych zdjęć kupuj tylko porządne karty. Nie bój się wydać więcej pieniędzy. To i tak nic w porównaniu z utratą zdjęć na kiepskiej karcie



Wielkie dzięki za wszystkie rady. Jako że do tej pory wszystkie moje urządzenia działały na Memory Stick'ach to w Compact Flash'ach nie za bardzo się orientuję, stąd to pytanie.
Dziękli jeszcze raz, juz teraz wiem co brać.

Pozdrawiam!

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Lajam napisał(a):

Crash napisał(a):

Witam!

Jasio, proszę Cię, weź najpierw sprawdź zanim coś napiszesz....większość dostępnych kart (wszystkie Extreme III) to karty CF typ I dopiero te wypaśne, najszybsze to typ II np. seria Sandisk Extreme IV SDCFX4.



Ok przepraszam. Ktoś mi kiedyś bzdur naopowiadał jak jest z tymi CF i się tego trzymałem. Własne sprawdzanie to własne

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

JasioS napisał(a):

Lajam napisał(a):

Crash napisał(a):

Witam!

Jasio, proszę Cię, weź najpierw sprawdź zanim coś napiszesz....większość dostępnych kart (wszystkie Extreme III) to karty CF typ I dopiero te wypaśne, najszybsze to typ II np. seria Sandisk Extreme IV SDCFX4.



Ok przepraszam. Ktoś mi kiedyś bzdur naopowiadał jak jest z tymi CF i się tego trzymałem. Własne sprawdzanie to własne


Spoko, w sumie nieważne czy CF I czy CF II ;)
To taka głupotka nieistotna :D

Nemo-----
Początkujący

ja kupiłem Kingstona 8GB Elite Pro - może nie najszybsza ale na początek w zupełności wystarczy. Koszt z wysyłką około 60 zł (z paragonem lub fakturą), link na pw mogę podać :)