anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

dobór obiektywu do Alpha 300/350

bipi-----
Początkujący

dobór obiektywu do Alpha 300/350

Witam wszystkich !!
ponieważ jestem amatoram potrzebuje porady otóż zamierzam kupic obiektyw do nowo nabytej a300 (posiadam juz 18-70) i zastanawiam sie nad 70-210 lub 70-300 i nie wiem na co głównie wzracać uwage nie chce też zeby był zbyt drogi bo budżet mam ograniczony. znalazłem pare aukcji na allegro i przeróżne firmy jaką byście mogli mi polecić bo wacham sie miedzy (sigma a tamron) lub oryginalny Sony.
Może macie inne propozycje miejsca zakupu lub obiektywu. Obiektyw nie koniecznie musi byc nowy.
zamierzam robic głownie macro i krajobrazy.

76 ODPOW. 76
profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

bipi napisał(a):

lub oryginalny Sony.



No cóż, SAL-70300 dla amatora do tanich nie należy, ale w przeciwieństwie do szkieł niefirmowych optyka na lata. Jeszcze w ubiegłym tysiącleciu przekonałem sie, że nie warto na optyce oszczędzać jeśli czujemy mięte do fotografii i może sie z tego urodzić coś poważniejszego.

Dotyczy to przede wszystkim obiektywów o dość długich ogniskowych, gdzie na prawdę zależy nam na mocnym zbliżeniu.

Jeżeli wiążesz z fotografią jakoś przyszłość warto kupić to szkło nawet na raty, jakby nie patrzeć to szkło z półki profesjonalnej za pieniądze dla wymagającego amatora.

bipi-----
Początkujący

Jednak na taki wydatek jeszcze mnie nie stać. Też rozwarzałem tą opcje z kupnem nowego elpszego ale narazie myśle ze możę i wystarczy mi coś tanszego aby uczyć się +/- fotografowania.
Ale dzieki za zainteresowanie tematem. :)

Alf300
Początkujący

Podepnę się pod temat i zapytam też o obiektywy który z tych obiektywów wybrać i czy są one coś wartę jak dla amatora który chce uzupełnić komplet z kitowym obiektywem

SIRIUS AF MC 70-210 mm F4-5.6

TOKINA 35-200 AT-X SD 3,5-4,5

SIGMA 70-210 f/4.0-5.6 UC-II

Powiem tylko że cena ich nie przekracza 250 zł co myślicie czy warto czy nie?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

bipi, mogę polecić obiektyw, którego sam używam: sigma 70-300/4-5,6 APO posiada funkcję macro z odwzorowaniem 1:2 i jest trochę lepszy od SONY 75-300/3,5-5,6 (nieco ostrzejszy i mniejsze abberacje chromatyczne APO!)

Wynalazków wymienionych przez alfa300 nie znam, ale chyba, z uwagi na cenę, nie są najlepsze. Niestety w fotografii jest tak, że można kupić tanio i godzić się z niższą jakością, albo super jakość i duże pieniądze.

------------------------------
fotoamator
Alf300
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Wynalazków wymienionych przez alfa300 nie znam, ale chyba, z uwagi na cenę, nie są najlepsze. Niestety w fotografii jest tak, że można kupić tanio i godzić się z niższą jakością, albo super jakość i duże pieniądze.



Dzięki Tadziu i właśnie z tego powodu się nie zdecydowałem nie bardzo mogłem znaleźć informacji na ich temat a sami sprzedający też mieli wątpliwą wiedzę na ich temat .

Ja na razie muszę zadowolić się jakimś używanym obiektywem . Uczę się dopiero i z super jakości na pewno muszę zrezygnować ale też nie chcę kupić jakiegoś borciucha :D

Może powiedział byś mi czy w takim razie zainteresować się tym Minolta 75-300 f/4.5-5.6 (D)
co prawda jest srebrny ale co o tym sądzić

A może wy drodzy koledzy macie coś do sprzedania godnego polecenia i nie za kolosalną kasę ?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Alf300 napisał(a):


Może powiedział byś mi czy w takim razie zainteresować się tym Minolta 75-300 f/4.5-5.6 (D)
co prawda jest srebrny ale co o tym sądzić


Miałem go, jeszcze w analogu i sądziłem wtedy, że gałązki na tle nieba zawsze muszą być niebieskie, w cyfrze wystąpiło to zjawisko jeszcze bardziej (to abberacja chromatyczna), więc sprzedałem go i kupiłem ten w/w (z APO). Nie jest to profesjonalna jakość, ale dużo lepiej.

------------------------------
fotoamator
Alf300
Początkujący

Tadziu zamieszczam rzekomą fotkę wykonaną na tym obiektywie :rolling_eyes: Jak znasz z doświadczenia czy czegoś takiego mogę się spodziewać .

I czy za 300 zł to warto jak dla mnie który dopiero poznaję tajniki ... krótko mówiąc brać czy nie

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Dlaczego rzekomą :shock: ??
Ponadto fotki robimy obiektywem lub za pomocą obiektywu, nie na obiektywie. Ale to nieważne.

Nigdy nie pisałem, że ten obiektyw MAF 75-300/3,5-5,6 lub jego sonowski odpowiednik jest zły! Robiłem nim zdjęcia przez kilka lat analogiem i byłem zadowolony. Do czasu aż nie zobaczyłem fotek robionych lepszym obiektywem. Jego jakość jest zbliżona do kita 18-70 i jest jego uzupełnieniem.
Myślę, że za 300 zł na początek wystarczy. Jak w tym zasmakujesz, nabierzesz doświadczenia, zaczniesz zwracać większą uwagę na detale, które wcześniej nie były istotne - sprzedasz go i kupisz... wtedy będziesz już wiedział co chcesz mieć ;)
Moim zdaniem - bierz i ciesz się zdjęciami, ucz się i nabieraj doświadczenia. A jak będziesz chciał sprzedać, to bez problemu to zrobisz.
Tylko kupując używkę zwracaj uwagę na parę szczegółów: czy w środku nie ma paprochów i czy tylna (ta od strony aparatu) soczewka nie jest porysowana, czy wszystko kręci się bez zacięć i nadmiernych luzów. Jak jest OK to brać.

------------------------------
fotoamator
Alf300
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Dlaczego rzekomą :shock: ??
Ponadto fotki robimy obiektywem lub za pomocą obiektywu, nie na obiektywie. Ale to nieważne.



Dzięki Tadziu za odpowiedź :)

fotka rzekoma bo taką otrzymałem że niby tym obiektywem robiona ale ja nie mogę tego stwierdzić bo nie znam tego szkła w sumie mógł by mi wysłać każdą inną .Za resztę źle dobranych słów przepraszam.

Jeszcze bym cię pomęczył jak można bo sprzedawca oferuje mi jescze Tamrona AF 28-200 3.8-5,6 Aspherical (ale tego bez LD) i czy o tym szkle coś wiesz