anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

dobór obiektywu do Alpha 300/350

bipi-----
Początkujący

dobór obiektywu do Alpha 300/350

Witam wszystkich !!
ponieważ jestem amatoram potrzebuje porady otóż zamierzam kupic obiektyw do nowo nabytej a300 (posiadam juz 18-70) i zastanawiam sie nad 70-210 lub 70-300 i nie wiem na co głównie wzracać uwage nie chce też zeby był zbyt drogi bo budżet mam ograniczony. znalazłem pare aukcji na allegro i przeróżne firmy jaką byście mogli mi polecić bo wacham sie miedzy (sigma a tamron) lub oryginalny Sony.
Może macie inne propozycje miejsca zakupu lub obiektywu. Obiektyw nie koniecznie musi byc nowy.
zamierzam robic głownie macro i krajobrazy.

76 ODPOW. 76
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tadeusz napisał(a):

Tylko kupując używkę zwracaj uwagę na parę szczegółów: czy w środku nie ma paprochów i czy tylna (ta od strony aparatu) soczewka nie jest porysowana, czy wszystko kręci się bez zacięć i nadmiernych luzów. Jak jest OK to brać.


Jeśli mogę tylko dodać coś od siebie...najważniejsza jest mechanika - luzy, praca przysłony (nie powinna być zaolejona).
Ryski i paproszki....... powodują tak naprawdę większy zamęt w głowie właściciela niż na zdjęciach. No chyba, że rysa jest gwoździem zrobiona :smileyhappy:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Alf300 napisał(a):


Jeszcze bym cię pomęczył jak można bo sprzedawca oferuje mi jescze Tamrona AF 28-200 3.8-5,6 Aspherical (ale tego bez LD) i czy o tym szkle coś wiesz


Wiesz, w ręku go nie miałem, ale LD oznacza, że zastosowano soczewki o niskiej dyspersji (cokolwiek to znaczy :smileyhappy: jak się nie mylę jest to odpowiednik APO), w każdym razie JA bym tego nie brał, ale może wypowie się ktoś, kto miał z takim szkłem do czynienia. Jak masz trochę czasu, poszukaj na KKM, tam gdzieś, kiedyś w czeluściach forum będzie zapisana dyskusja na temat tego obiektywu.

------------------------------
fotoamator
PiterSam-----
Początkujący

A co powiedzie na mopja propozycjie? TAMRON:
Producent: Tamron
Nazwa: AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro
Typ obiektywu: Teleobiektyw zoom
Rodzaj mocowania: Minolta/Sony
Konstrukcja obiektywu: 13 elementów / 9 grup
Ilość listków przysłony: 9
Wbudowany stabilizator obrazu: nie
Zakres ogniskowych : 70-300
Światło: f/4-5,6
Minimalna wartość przysłony: 32
Minimalna odległość ustawienia ostrości : 0,95
Powiększenie maksymalne: 1:2
Kąt widzenia obiektywu: 34,21-8,15°
Tryb makro: tak
Średnica filtra : 62
Wymiary obiektywu : 76,6 x 116,5
Ciężar obiektywu : 435

Uzywam go i jestem zadowolony pomimo swiadomosci ze nie jest to gorna polka i mozna sie wielu spraw doczepic:-)

Alf300
Początkujący

PiterSam

jak możesz daj próbkę fotek z tego Tamrona ... Ja normalnie już zwariowałem czym więcej czytam o obiektywach to człowiek waruje.

Już sam nie wiem co wybrać generalnie co czytam to wszystko jest bleee a czym drożej tym lepiej ..

Już prawie zawisłem na flincie ale jak jeszcze poczytam to w 4k się nie zmieszczę :slight_smile:

Co będzie dobre dla amatora i dobrym uzupełnieniem kita :question:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Ten tamron to chyba podobna jakość co sigma apo (dzięki soczewkom DI). wg ceneo można nówkę kupić za 499 zł.
W sigmie są plastikowe zębatki, fakt nie wiem jak w tamronie.
IMO dla amatora znakomita alternatywa do kitowego 75-300 SONY.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Flinta, czyli MAF 70-210/4 też znakomita, choć wolniejsza w ostrzeniu i ciężka (co może być zaletą), ale krótsza - "tylko" 210mm, za to f/4 w całym zakresie.
Decyzję musisz podjąć sam :D

------------------------------
fotoamator
PiterSam-----
Początkujący

To zdiecie zostalo zrobione tym tamronem 300mm na macro ustawien aparatu nie pamietam przykro mi ... jesli chodzi o ostrosc prosze o wybaczenie robilem z reki:-)))

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

PiterSam napisał(a):

To zdiecie zostalo zrobione tym tamronem 300mm na macro ustawien aparatu nie pamietam przykro mi ... jesli chodzi o ostrosc prosze o wybaczenie robilem z reki:-)))


Gdyby wierzyć temu zdjęciu, to należałoby uciekać od tego obiektywu :smileyrolleyes: Toż to antyreklama.
Jak chcesz polecić obiektyw, to zdjęcie powinno być jak najlepszej jakości, pokazujące możliwości, a nie brak umiejętności.
Sorry, z ręki czy nie, wybaczamy, ale do promocji obiektywu ta fotka się nie nadaje :smileyevil:

------------------------------
fotoamator
Alf300
Początkujący

Dzięki Paw jak Paw :nauseated_face:

A czy mógł byś nie mówię dziś Zrobić fotkę np. nie wiem domu na początku zakresu a jakiegoś szczegółu mmh .. np jakiejś tabliczki, lampy,komina itp na końcu i zobaczymy jak to wyszło .

PiterSam-----
Początkujący

wiem moj blad ale to zlapalem bo bylo pod reka:))) a i to 1 zdiecie jakie zrobilem tym obiektywem::) Moze to 2 bedzie lepiej odpowiadalo...