anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

dobór obiektywu do Alpha 300/350

bipi-----
Początkujący

dobór obiektywu do Alpha 300/350

Witam wszystkich !!
ponieważ jestem amatoram potrzebuje porady otóż zamierzam kupic obiektyw do nowo nabytej a300 (posiadam juz 18-70) i zastanawiam sie nad 70-210 lub 70-300 i nie wiem na co głównie wzracać uwage nie chce też zeby był zbyt drogi bo budżet mam ograniczony. znalazłem pare aukcji na allegro i przeróżne firmy jaką byście mogli mi polecić bo wacham sie miedzy (sigma a tamron) lub oryginalny Sony.
Może macie inne propozycje miejsca zakupu lub obiektywu. Obiektyw nie koniecznie musi byc nowy.
zamierzam robic głownie macro i krajobrazy.

76 ODPOW. 76
profile.country.pl_PL.title
zorki-----
Początkujący

karolca napisał(a):

ponawiam ww.


Przychylam się do opinii Alf300 Zetknąłem się z tym Tamronem w aparatach na film i tam spisywał się nieźle, ale chyba postawiłbym na firmowy 75-300, zresztą już to zrobiłem :-)

profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

OK, dzięki. Zadam nieco inne pytanie:)

NA CO zwracać uwagę przy wyborze obiektywu. Nie chcę nic uniwersalnego (bo po co w lustrzance bawić się w coś takiego - mam przykre doświadczenia z Lumixa). Wiem na pewno, że dwa obiektywy to będzie minimum (na początek). Na pewno jasny... ale co jeszcze :D

Pozdrawiam.

Kulfon-----
Początkujący

Z czystym sumieniem polecam trzy części PORADNIKA KUPUJĄCEGO - OBIEKTYW (części I-III) na stronie http://www.fotografuj.pl/Dzial/PORADNIK_KUPUJACEGO

Zaczytuję się w tych artykułach. 8-)

profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

Kulfon - Dziękować :)
Chyba muszę dodać sobie tę stronę do porannej lektury obowiązkowej przy gorącej herbacie .

Pozdrowionka.

profile.country.pl_PL.title
aixen-----
Początkujący

Alf300 czyli myślimy podobnie. Faktem jest, że 75-300 to dobry obiektyw. Ja mam w wersji 1 (metal i szkło) i ostatnio, jak zrobiłem z nim wycieczkę po nadmorskich wydmach to bolała mnie cała szyja od paska :slight_smile:

Tak po prawdzie, poszukiwanie uniwersalnego obiektywu do lustra, jest troszkę nie tak...

Co do 35-105, wprawdzie mam w wersji 2 (plastikowa obudowa) ale zdjęcia podobają mi się dużo bardziej, niż te zrobione "kitem". Myślę też o zmianie "kit'a" na Tamrona 17-50 F 2.8.
To co mnie powstrzymuje, to brak możliwości przetestowania przed zakupem. Myślałem o Sigmie, ale kilka ostatnio przeczytanych (na innych forach) opisów problemów z FF/BF i mechaniką jakoś mnie do niej sceptycznie nastawia (może bezpodstawnie), a używanej nie chcę...

Jeżeli ktoś z Was ma tego Tamrona 17-50 F 2.8 lub Sigme 18-50 F 2.8 opinie mile widziane (każde)... ;)

profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

aixen napisał(a):

Alf300 czyli myślimy podobnie. Faktem jest, że 75-300 to dobry obiektyw. Ja mam w wersji 1 (metal i szkło) i ostatnio, jak zrobiłem z nim wycieczkę po nadmorskich wydmach to bolała mnie cała szyja od paska :slight_smile:

Tak po prawdzie, poszukiwanie uniwersalnego obiektywu do lustra, jest troszkę nie tak...

Co do 35-105, wprawdzie mam w wersji 2 (plastikowa obudowa) ale zdjęcia podobają mi się dużo bardziej, niż te zrobione "kitem". Myślę też o zmianie "kit'a" na Tamrona 17-50 F 2.8.
To co mnie powstrzymuje, to brak możliwości przetestowania przed zakupem. Myślałem o Sigmie, ale kilka ostatnio przeczytanych (na innych forach) opisów problemów z FF/BF i mechaniką jakoś mnie do niej sceptycznie nastawia (może bezpodstawnie), a używanej nie chcę...

Jeżeli ktoś z Was ma tego Tamrona 17-50 F 2.8 lub Sigme 18-50 F 2.8 opinie mile widziane (każde)... ;)


Poszukaj w dziale OBIEKTYWY, w osobnym podforum. :)

profile.country.pl_PL.title
aixen-----
Początkujący

Czytałem ten dział, także inne fora i generalnie im więcej czytam tym mniej wiem.

Zastanawia mnie jedno, rozważamy dobór obiektywu oceniając jego jakość czy parametry. A mnie aktualnie zastanawia, czy to nie jest kwestia wtórna. Czy nie powinno być najważniejszym - dlaczego i jaki najlepiej dobrać obiektyw do konkretnej, zastanej sytuacji. Czasami oglądając zdjęcia zrobione przez profesjonalistów w ich opisach znajdujemy informację jakim szkłem zostały zrobione i przyznam się, że parę razy już się zdziwiłem :o Czy możecie wyjaśnić lub zdefiniować mi te zasady. Aktualnie to bardziej mnie interesuje niż który z nich jest lepszy technicznie. No bo co mi, nawet po najlepszym obiektywie, jeżeli nie będę potrafił go użyć odpowiednio do sytuacji... :question:

profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

wszystko jest w wyzej podanym poradniku (trzy części). Miłego czytania.
Na forum "OBIEKTYWY" mogą rozwiać twoje rozterki związane z wyborem jednego konkretnego i doradzą...
Najwazniejsze to wiedzieć DO CZEGO ma być ten obiektyw. Co fotografujesz, co bedziesz fotografował. Do czego jest ci potrzebny. Wtedy szukasz tego, ktory odpowiada twoim kryteriom. Ja juz wiem jak szukać więc później będę musiala się na coś zdecydować. Na co? Na pewno spytam o opinie :)
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Ja jestem swiezo po zakupie obiektywow, wiec moge powiedziec, co mna kierowalo. Oczywiscie na poczatek, najwazniejsza byla ogniskowa obiektywu. Na drugim miejscu, zaraz po ogniskowej, stalo swiatlo. Pozniej w moim przypadku drogi sie rozchodzily, poniewaz jeden obiektyw kupilem ze wzgledu na jego ostrosc, natomiast drugi kupilem ze wzgledu na przekapitalna jak dla mnie plastyke bokehu, czyli tego rozmytego tla. W moim przypadku dwa ostatnio zakupione obiektywy to sa obiektywy staloogniskowe. Na co wiec patrzec? Na pewno ogniskowa i swiatlo. Jesli juz znajdziemy jakies obiektywy, ktore spelniaja te dwa nasze warunki, wtedy mozemy sie zastanowic, co jest dla nas nastepne na liscie waznych rzeczy. To juz raczej indywidualnie. Licza sie oczywiscie gabaryty obiektywow, bo jesli ktos chce kupic sobie obiektyw do spacerowania, to raczej odpadnie tele z bardzo dobrym swiatlem, bo to sa giganty. Dla kogos wazny moze byc tez tryb makro, a jesli juz makro to tez odwzorowanie obiektywu.
Oczywiscie opisalem tu tylko moje podejscie i raczej prosze tego nie traktowac jako zasade ogolna. Pozdrawiam i zycze udanego wyboru.

profile.country.pl_PL.title
Leman-----
Początkujący

Ja natomiast stoję przed wyborem lustrzanki i mysle nad 350, zaproponowali mi do tego obiektyw 18-200, jako że jestem początkujący czy będzie to dobry obiektyw? i mysle tez nad dokupieniem 18-70 ale nie wiem czy warto. Ogólnie cena za lustro i 18-200 to jakies 2700zł.